« Tagasi

Kolmas mälumäng kaheteistkümne võistkonnaga

Toomas Reinpõld Vooremaa(2018), 30. oktoober, nr. 124, lk. 3.

Põltsamaa raamatukogu korraldas raamatukogupäevade raames juba kolmandat aastat järjest mälumängu, millest võtavad osa Põltsamaa piirkonna asutuste, ettevõtete ja organisatsioonide võistkonnad. Tänavune mälumäng toimus möödunud neljapäeval Põltsamaa kiriklas.

Põltsamaa raamatukogu direktor Rutt Rimmel rääkis, et esimese mälumänguga tähistati Põltsamaa linna 90. sünnipäeva, eelmisel aastal toimunuga vabariigi 100. sünnipäeva ja möödunud nädalal teoks saanud võistlusega märgiti ära Euroopa kultuuripärandi aasta.

„Et Põltsamaa on osa Eestist ja Eesti on osa Euroopast, siis puudutavad küsimused peale Põltsamaa ka Eestit ja Euroopat," lausus Rutt Rimmel mängu eel. Kui aasta tagasi toimunud mälumängu juhtinud Mart Juur kinnitas, et see mäng käib mõisa peale, siis Põltsamaa raamatukogu direktor nii ei arva ja pani rõhu mängule. Eesmärk on tuua inimesed välja oma igapäevarutiinist ja pakkuda eelkõige meelelahutust, millele lisavad boonust uued teadmised.

Rutt Rimmeli sõnul võib suureks võiduks lugeda juba seda, et 12 võistkonda koondunud inimesed julgesid tulla esindama 10 000 elanikuga valda.

Esimesel aastal juhtis mälumängu lvo Linna, möödunud aastal Mart Juur, tänavu oli aga selles rollis Peeter Kaljumäe. Tuntud kupleede ja sketšide esitaja küsis kohaletulnuilt, kas nad teavad, kes on kiirutanud näidendi „Mälumäng". Selgus, et autor on tuntud humorist Priit Aimla.

Iga võistkond sai valida endale küsimuse meelepärasest valdkonnast. Lisaks esitati küsimusi ka publikule. Peeter Kaljumäe palus võistkondadel lühidalt põhjendada, miks nad mälumängust osa võtavad. Väga hea vastuse sai ta Tiia Kaeramaalt Mari lasteaia võistkonnast, kes lausus, et nad tahaksid paremat kohta saada kui eelmisel korral, mil nad kolmeteistkümne võistkonna hulgas viimaseks jäid.

Ta tõdes ka, et oma eesmärgi on nad juba enne mängu saavutanud, sest sel korral on võistkondi kaksteist.

Peeter Kaljumäe silmas kohalikku ajalehte ning päris, mis on Põltsamaa vallas praegu kõige kuumemaks uudiseks. Ta sai vastuseks, et ka see uudis puudutab lasteaedu.

Kui punktid lõpuks kokku loeti, selgus, et seekord võitis mängu võistkond „Uhka" ehk samanimelise naisrahvatantsurühma esindus.