« Tagasi

Tapiku raamatukogu juhatab Hiie Nugis

Põltsamaa Valla Leht (2018), mai, nr. 6. lk. 5.

Põltsamaa raamatukogu Tapiku teeninduspunktis on alates 1. aprillist uus juhataja Hiie Nugis. Hiie on seal kandis elanud terve oma teadliku elu ja kohalike oludega hästi tuttav.

,,Siin, maal erineb raamatukoguelu linna omast oluliselt. Meil on näiteks väga suur külastatavus just pühapäeviti, kui inimesed on tulnud maale, kas suvekoju või vanavanematele külla. Ka teistel aegadel, kui raamatukogu on avatud, tulevad inimesed ikka kohale lehte lugema ja juttu ajama," räägib Hiie.

Uue teeninduspunkti juhataja sõnul on inimesed Tapiku külade piirkonnas väga tublid raamatute laenutajad. Hiie Nugisel on hea meel, et raamatukogu on üks oluline osa külaelust. Raamatukogus käivad palju pensionärid ja noored pered, kes otsivad tihti mudilastele unejuturaamatuid. Juurde on tulnud ka arvutipunkti kasutajaid. Kuna külaseltsi ruumid asuvad raamatukoguga ühes ning kiigeplats on sealsamas õue peal, siis on tavapärane, et käiakse nädalavahetustel siin lehti lugemas, koroonat mängimas, kiikumas ja koju minnes võetakse raamat ka ühes. ,,Tänu töökorralduslikele muudatustele on teavikute saamine, laenutamine ja vahetamine muutunud meie jaoks mugavamaks. Enam ei ole vaja raamatukogul kõiki teavikuid tingimata ise omada. Inimene saab tellida omale lugemiseks teda huvitava teose. Lugejatel on võimalik kasutada uut kirjandust ja raamatukogu hoiab raha kokku," räägib juhataja raamatukogu köögipoolest.

Raamatukogu Tapiku teeninduspunkt on avatud T-N kelI 10-14, P 10-13.