« Tagasi

Muudatused Lustivere raamatukogu töös

Taimi Rao Põltsamaa valla leht (2018), märts, nr. 4. lk. 2.

Alates märtsi algusest on Lustivere raamatukogul uus hingamine. Raamatukogu on kolinud vanadest ruumidest uude kohta. Kui enne pääses raamatukokku lasteaia uksest sisenedes, siis nüüd tuleb raamatukogu külastamiseks läheneda maja tagant.

Äsja remonditud ruumides tervitab külastajaid ka uus inimene - Triin Kodusaar. Triin õpib hetkel Tartu Ülikoolis raamatukogunduse ja infokorralduse erialal. Enda sõnul on ta tõeline raamatuhull: ,,raamatud sööksid mu toast välja, kui ma seda lubaksin," naerab ta.

Triin ütleb, et raamatukogu külastatavus on Lustiveres aktiivne. Siin käivad paljud vanemad inimesed, muidugi ka kooliõpilased. Ollakse hästi ettevalmistunud - teatakse, mida tahetakse, mõni tuleb lausa nimekirjaga. ,,Ilmselt paljud veel harjuvad uue kohaga ja meid alles leitakse üles" arvab raamatukoguhoidja.

Lustivere raamatukogul on ka uued tööajad. Alates märtsi algusest on raamatukogu avatud esmaspäevast neljapäevani kell 8.30 -16.30. Uuest korraldusest on võitnud nii Esku kui Lustivere inimesed.

Raamatukogud on rohkem avatud ja teenuse kvaliteet sellevõrra parem.