« Tagasi

Lasteraamatukogu tunnustas tublisid lugejaid

Raimo Metsamärt  Vali Uudised (2018), 30. november, nr. 93, lk. 4.

Juba palju aastaid on Põltsamaa lasteraamatukogustore tava - tunnustada tublisid lugejaid. Selgi aastal kutsuti raamatukokku ligi 50 usinat lugejat. Kuna samal ajal oli ka muid põnevaid tegevusi, kogunes lasteraamatukokku 30 last.

Suvel loeti kokku 1218 raamatut, kõige tublim oli sellel aastal 3.c klass, kus loeti 161 raamatut. Number 1218 on aga väga oluline, sest just niipalju paberist liblikaid võis leida ukse juures olevalt jõulukuuselt.

Lastele oli külla tulnud ka jutuvestja Piret Päär, kes kraamis oma põhjatust jutuvaramust välja mitmeid huvitavaid muinasjutte ja esitas lastele lisaks ka mõistatusi. „Mis see on – ühel kitsas, kahel paras, kolmel väga lai?" Selline oligi üks esitatud mõistatusest, mis algas ja lõppes „s" tähega.

Kas arvasite juba ära? See on igal ühel olemas, on mõnikord ka asjadega seotud ja ainult inimestega seotud. Vahel võib aga jääda mulje, et isegi koeral ja kassil on see näost näha... Loomulikult on see saladus!

„Meie ja ka õpetajad oleme vaga huvitatud, et lapsed suvel ka lugemas käiksid, just sellepärast ongi suvelugemine hea," sõnas Nelli Orgmaa lasteraamatukogust ja kutsus kõik lapsed hiigelsuurt torti sööma.

Ees ootab talv, kus pimedat aega on parasjagu. Kindlasti aitab ka sellel talvel igavust peletada ja teadmisi rikastada pisikene abimees – raamat.