« Tagasi

Algavad raamatukogupäevad

Toomas Reinpõld Vooremaa (2018), 20. oktoober, nr. 120, lk. 3.

Põltsamaa raamatukogus on raamatukogupäevade ajal toimuvad ettevõtmised alati populaarsed olnud. Üks olulisemaid on raamatukogu töötajate korraldatav mälumäng, mida juhib tuntud inimene.

Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul on kõigil, kes külastavad Põltsamaa valla raamatukogusid 20.-30. oktoobrini, võimalik osaleda loosimises ja võita raamat või raamatukaupluse kinkekaart, kui nad annavad oma lugemiselamustest teada, täites vastava sedeli. Oktoobrikuu viimasel päeval kogutakse kõigist valla raamatukogudest sedelid kokku.

Juba järgmisel päeval toimub Põltsamaa raamatukogus salongiõhtu, mille külaliseks on näitleja ja jutuvestja Piret Päär, kes varem, 30. oktoobril külastab ka Pajusi ja Aidu raamatukogu.

Igal valla raamatukogul on novembrikuus võimalus korraldada näitus raamatutest, mille lugejad küsitlusel esile tõid. Põltsamaa raamatukogus toimub ka Piret Pääri näituse „Et rada ei rohtuks" avamine. Esmaspäeval, 22. oktoobril möödub aasta päevast, mil Põltsamaa raamatukogu juures alustas tegevust kirjandusklubi, mida juhib paljudele Põltsamaa ühisgümnaasiumi vilistlastele tuttav Helle Rümmel, kes on kooli endine eesti keele ja kirjanduse õpetaja ning kunagine direktor. Kirjandusklubis nagu salongiõhtutelgi, on osalenud ka külalised kaugemalt. Selle esimesel sünnipäeval on klubi külaliseks Põltsamaa muuseumi direktor Rutt Tänav, kes räägib, kuidas sündis näitemäng „Mittsommer".

Muuseumi direktor annab ülevaate ka muuseumi toimetistest. „Ehkki tegutsen igapäevaselt raamatute keskel, oleks mul kirjandusklubi liikmetelt saadud soovitustega vaja lausa puhkus võtta, et kõiki neid raamatuid lugeda. Huvi on tekitatud kuhjaga," lausus Rutt Rimmel.

Kolmandat aastat järjest toimub, raamatukogupäevade mälumäng, mida juhib sellel korral näitleja ja konferansjee Peeter Kaljumäe. Paljud Põltsamaa valla asutused-ettevõtted on positiivselt reageerinud raamatukogu töötajate üleskutsele ning on nõus mälumängus osalema

Raamatukogu direktori sõnul ei ole see mitte mäng mõisa peale, vaid eesmärgil, et midagi toredat ja natuke mälu pingutavat ette võtta. Küsimused on põnevad, üllatuslikud ja nii mõnigi õige vastus võib olla uskumatu. Küsimused on koostanud raamatukogutöötajad, kes on mälumänguks terve aasta valmistunud.

Mälumäng on pühendatud nii Eesti juubeliaastale kui ka Euroopa pärimuskultuuri aastale, mistõttu puudutavad mälumängu küsimused lisaks Eestile ka Euroopat laiemalt. Raamatukogupäevade raamesse mahub esmaspäeval, 29. oktoobri õhtul toimuv salongiõhtu, mille külaliseks on kirjanik ja semiootik Valdur Mikita, kes samal päeval külastab ka Tapiku raamatukogu. Adaveres avatakse Akirjanduslik trepp, mille igal astmel tsitaat, mine lugejad on oma loetud raamatust esile toonud.