« Tagasi

Aidu raamatukogus on avatud kellanäitus

Jaan Lukas Vali Uudised (2018), 7. veebruar, nr. 11, lk. 1.

Põltsamaa vallas Vägari külas paiknevas Aidu raamatukogus äratab tähelepanu näitus erinevatel aegadel valmistatud kelladest.

Raamatukoguhoidja Marje Pagi palus lugejaid raamatukogusse oma kellasid vaatamiseks tuua.

„Kokku toodi näitusele nelikümmend viis kella: enamik käekellad, eksponeerime aga ka seina- ja äratuskellasid," lausus ta. Ise peab Pagi atraktiivseks külmkapile kinnitavat magnetiga kella.

„Tõin näitusele mitmeid käekellasid. Osa olen ise ostnud, üks kell on meenutusreisilt Hispaaniasse. Puidust käekell minu nimega on üllatuskingitus, mille avastasin mulle sünnipäeval saadetud postipakist," ütles Vägari küla elanik Diana Tuul.

„Kellanäitus on vahva ja omanäoline. Usutavasti ei korraldata raamatukogudes selliseid näitusi kuigi sageli," märkis ta.

Samuti on näitusel raamatuid, kus kelladest jutte ja luuletusi, lastepäraseid õpetusi kella tundma õppimiseks ja kellapiltidega postkaarte.

Aidu raamatukogus on praegu ka Anton Hansen Tammsaare 140. sünniaastapäevale ja Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud näitus, samuti väljapanek fotodest ja laste meisterdatud käsitöönukkudest.