« Tagasi

Põltsamaa raamatukogus avati näitus "100 põltsamaalase lugu"

Raimo Metsamärt Vali Uudised (2018), 7. veebruar, nr. 11, lk. 5.

Raamatus avatav näitus on kingitus Eesti Vabariigile. Taolise näituse mõtte algatas raamatukogu töötaja ning see võimaldab tutvuda saja põltsamaalase looga (aastaist 1918-2018), keda eksponeeritakse foto ja lühitutvustusega.

Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul päädis ligi kuu pikkune töö sellega, et esialgsesse valikusse jäi ligi 300 inimest, kes on mõistagi ainult osa olulistest inimestest, aga moodustavad suure osa raamatukogu koduloofondi talletanutest. „Raamatukogutöötajad, mõned ekslinnapead ja raamatukoguga seotud inimesed olid ekspertideks ja tegid oma valiku - kes kogus rohkem hääli, see osutuski valituks," sõnas Rutt Rimmel. Tema sõnul oli valik emotsionaalne ja paljud inimesed jäid valikust välja seoses sajandi pikkuse ajakriteeriumiga. Valiku tegemisel lähtuti põhiliselt sellest, kes on sirgunud Põltsamaalt ja siia oma töö ja tegevusega panustanud, aga arvesse võeti ka neid inimesi, kes on Põltsamaale kuulsust toonud kodust kaugemal.

Fuajees ja näitusesaali seintel olevatel piltidel olevad inimesed on meie kõigi jaoks vähem või rohkem tuttavad - siin on neid, kes on läinud manalateele, aga ka neid, kes rõõmustavad meid oma tegevusega praegugi. Kultuuri,-haridus- või sporditegelased, koolijuhid, ühiskonna- või poliitikateelased - kõik need inimesed on oma tegevusega jätnud jälje Põltsamaa ajalukku.

Näitus jääb avatuks kuu lõpuni.