« Tagasi

Raamatukogus alustab kirjandusklubi

Vali Uudised (2017), 18. oktoober, nr. 80, lk. 3.

Tänapäeval kasutab lugeja üha enam vajaliku informatsiooni kättesaamiseks igasuguseid internetivõimalusi, samas tavaline ajaleht, teatmeteos või juturaamat kipub jääma tagaplaanile. Kodudesse ei osteta enam just sageli raamatuid, neid pole ka mõtet kinkida, sest ei saa olla kindel, kas neid loetakse. Seetõttu võime jääda paljustki ilma, mida võib pakkuda hea ja huvitav raamat. Ja kui tahaksimegi  mõnel pikal pimedal õhtul mõnd raamatut lugeda,  siis kuidas küll selle tohutu  hulga seast valida? Kuidas  valida midagi sellist, mis  meile tõelist lugemuselamust pakuks, viiks meid  sellisesse maailma, kuhu  me reaalselt muidu kunagi  ei satuks?

Loomulikult pole mõtet  endale kõike koju osta, selleks on meie jaoks raamatukogud. Põltsamaa raamatukogu lugejate hulk on suur, raamatuid ja ajakirju peaks jaguma igale maitsele. 

Arvame, et ehk oleks tore vestelda kaashuvilistega meid paelunud raamatutest, kuulata teiste lugemiselamusi, soovitada teistelegi mõnd teost, mis eriti meeldis, saada infot uudiskirjanduse kohta, rääkida lemmikautoritest, meenutada oma lapsepõlve lemmikraamatuid ja nendega seotud lugusid, külastada ehk ka kirjandusega seotud paiku. Ja mis kõige tähtsam -veeta õhtu hubases keskkonnas, mõnusas seltskonnas.

Just seetõttu kutsub  Põltsamaa raamatukogu huvilisi koonduma kirjandusklubisse, mis alustab tegevust raamatukogupäevade aegu. Kavas on hakata koos käima kord kuus, ideid ja ettepanekuid on juba praegu küllaga, aga ka iga uus mõte on teretulnud.