« Tagasi

Põltsamaa raamatukogu juurde kavandatakse kirjandusklubi

Toomas Reinpõld  Vooremaa (2017), 17. oktoober, nr. 120, lk. 4.

Põltsamaa raamatukogu juures tegutseb juba pikemat aega filmi- ja reisiklubi, lühemat aega tegutses ka naisteklubi. Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul on nüüd kavas luua Põltsamaa raamatukogu juurde kirjandusklubi, kuhu oodatakse kõiki kirjandushuvilisi inimesi

Teretulnud on kõik, kellele meeldib veeta õhtuid mõnusas seltskonnas, kes armastavad lugeda huvitavaid raamatuid, kuulata teiste lugemiselamusi,  saada infomatsiooni raamatute kohta ja külastada kirjandusega  seotud paiku.

Avaüritus saab Põltsamaa  raamatukogu ruumes teoks 24.  oktoobri õhtul. Kirjandusklubis  arutletakse mõistagi enamasti  kirjandusega seotud teemadel.  Kindlasti korraldab asutatav kirjandusklubi ka väljaspool  raamatukogu kirjandusüritusi.  Kõik raamatuusku inimesed on  väga oodatud.

Raamatukogupäevade  pidulik õhtu

Ajavahemikul 20.-30. oktoobrini toimuvad raamatukogupäevad, mida korraldatakse  raamatukogutöötajate poolt  kõikjal Eestis. Neljapäeva, 26.  oktoobri õhtul saab Põltsamaa  noortekeskuses teoks raamatukogupäevade tähtsündmus -raamatukogupäevade pidulik õhtu.  Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul tehakse  pidulikul õhtul kokkuvõtteid  suvelugemise projektist Lugedes  võidad. Täpsemalt korraldatakse  loosimine nende raamatuhuviliste vahel, kes suvelugemise  projektis osalesid. Suveprojektis  osalenutele pakuti kümnel teemal välja kolmkümmend raamatut, mille lugemiseks valinud said endale iga loetud raamatu eest kleepsu. Kümme kleepsu kogunud inimese sedel läheb pidulikul õhtul loosimisse.

Kohale tuleb ka " kirjandusminister "

Rutt Rimmeli kinnitusel leidus väljapakutud raamatute hulgas nii ilukirjanduslikke teoseid kui ka populaarsemat ja kultuurilugu puudutavat kirjandust. Raamatukogu juhi sõnul  osaleb mõni lugeja loosimises  mitme sedeliga. Fortuunaks on  "kirjandusminister" Mart Juur.  Piduliku õhtu juurde kuulub  ka mälumäng, milles osalevad  asutuste ja ettevõtete töötajatest  või ka samas valdkonnas tegutsevatest inimestest moodustatud ja ühinevate omavalitsuste  võistkonnad. Selleks hetkeks on  tõenäoliselt praeguste Põltsamaa  piirkonna omavalitsuste volitused lõppenud ning moodustunud ühisomavalitsus.

Mälumängus on kokku kuus  teemat ning iga teema kohta  esitatakse kolm küsimust. Küsimustes on peateemaks EV 100 ning laste ja noorte kultuuriaasta,  lisaks veel sporti, kirjandust jt.  teemasid. Pidulikku õhtut aitab  sisustada duo, lauljana Marianne  Nugis ja kitarril Reigo Tõnisson. 

Mälumängu vahekokkuvõtete  tegemise ajal esitatakse küsimusi  ka piduliku õhtu pealtvaatajatele  ning need saavad kindlasti lõbusad olema. Kõik võistkonnad saavad Põltsamaa raamatukogu ja sponsorite poolt auhinnad. Pidulikku õhtut juhib ja hoiab ohjes  "kirjandusminister" Mart Juur ja  Põltsamaa raamatukogu esindajad osalevad žürii tegevuses ning  hoolitsevad õhtu tehnilise poole  ladusa toimimise eest. Õhtu sisse  mahub ka üllatus ürituse peasponsorilt Põltsamaa Felixilt. 

Juba hulk aastaid korraldatakse Eestis üleriigilisi raamatukogupäevi, kui raamatukogud  korraldavad erinevaid üritusi ja  tegevusi. Eesti raamatukogupäevad algavad avaüritusega, mille  korraldajaks on käesoleval aastal  Pämu keskraamatukogu. Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt  Rimmeli sõnul on avaüritusel  iga kord läbi viidud vabariiklik  raamatukogutöötajate vaheline  mälumäng. Jõgevamaad esindavad seekordses mälumängus  Ene Sööt Jõgeva linnaraamatukogust, Mailis Paas Vaimastvere  raamatukogust ning Laidi Zalekešina Mustvee raamatukogust. 

Rutt Rimmeli sõnul on üleriigilisel raamatukogutöötajate mälumängul Jõgevamaa võistkonnal  siiani väga hästi läinud, üsna  sageli on saavutatud nii esimesi,  teisi kui ka kolmandaid kohti.

Tuntud inimesed leti taga

Jõgeva maakonna raamatukogudes on traditsiooniks saanud,  et üleriigiliste raamatukogupäevade raames teenindavad  raamatukogudes kliente tuntud  inimesed. Põltsamaa raamatukogus saab päev koos tuntud  inimesega teoks esmaspäeval,  30. oktoobril, mis on ühtlasi raamatukogupäevade viimane päev. 

Põltsamaal peetakse raamatukogupäevade ajal ka raamatulaata. Lisaks raamatutele on võimalus osta postkaartide komplekte,  mida saab ise värvida ja mis on  mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele. Selline kaardikomplekt on ka suurepärane jõulukingitus.