« Tagasi

Reisiklubi sõidab tutvuma Raplamaaga

Taavi Kelder  Vali Uudised (2017), 5. mai, nr. 34, lk. 4.

Teist aastat tegutsev Põltsamaa reisiklubi võtab juunis ette väljasõidu Raplamaale, kus muuhulgas tutvutakse ka Atla mõisa, Järvakandi klaasimuuseumi ja Mukri rabaga, mida peetakse Eesti üheks vanemaks rabaks.

Põ1tsamaa reisiklubi loodi raamatukogu juurde eesmärgiga vahetada infot reisivõimaluste kohta. Lisaks kokkusaamistele ja reisiinfo vahetamisele seati eesmärgiks ka ise reise ette võtta. Kohe esimesel reisiklubi huviliste kokkusaamisel selgus, et kõige enam soovitakse hoopiski reisida mööda Eestimaad või kaugemale.

Kui möödunud aastal võeti ette reisid Mulgimaale, Ida-Virumaale, Järvamaale ja Sigulda lillelaadale  Lätti, siis tänavu aastal on esimeseks plaanitavaks reisiks tutvumine  Raplamaaga. Reis toimub 10. juunil  ning praeguseks on kõik kohad bussis juba välja müüdud.

„Kui reisi välja kuulutasime,  osteti kahe päevaga kõik kohad  bussis välja - olin sunnitud paljudele soovijatele ära ütlema," ütles  Põltsamaa reisiklubi eestvedaja  Rutt Rimmel, kelle sõnul ei olnud  võimalik ka suuremat bussi tellida.  Raplamaal sõidetakse tutvuma  Atla mõisa ja mõisakeraamikaga,  Terje Luige iluaiaga, Ehalille vaibasaraga, Hageri kirikuga, Järvakandi  klaasimuuseumiga ning Mukri rabaga.

Reisi lõpus toimub enne tagasisõitu traditsiooniline reisipäeva piknik.

Reisiklubi plaanib korraldada  suve jooksul veel ühe või paar väljasõitu, kuid praeguseks pole veel otsustatud, kuhu reisid ette võetakse.  Et huvilisi on, selles pole kahtlust,  nagu näitab Raplamaa reisil osaleda  soovijate suur hulk.