« Tagasi

Naiste klubi tegi kokkuvõtteid

Anželika Valdre  Vali Uudised (2016), 23. september, nr. 73, lk. 5.

Eelviimasel suvepäeval said raamatukogus kokku naiste klubi liikmed. Tehti kokkuvõte eelmisest hooajast, mille ettevõtmistega jäädi igati rahule. Meeldiv tagasiside kõlas klubi uue liikme suust: „Kõik räägivad, et on tore. Tulin nüüd ka kohale".

Vaatasime filmi ,,Kahvliga skalpelli vastu". Filmi tegijad nimetavad seda filmiks, mis võib päästa elu.  Nad olid väga veenvad, jutt käib küll eelkõige Ameerika rasvunud lastest ja  täiskasvanutest, kuid pildid on tuttavad ja selliseid  inimesi näeb ka meie tänavatel. Paljud meist on tõesti vähemal või suuremal  määral sõbralikus sõltuvuses rasvasest, soolasest ja magusast, lisaks mõned  veel erilises suhtes šokolaadi, jäätise, vahukoore, punase veini või õlle ja muu sellisega. Vapper keha saab sellega hakkama, aeg-ajalt tundub, et isegi suurepäraselt, nii et väga suureks muretsemiseks ei näigi põhjust olevat. Ja kui tulebki maksta väikest lõivu ülekaalu, väsimuse või lihtsalt rahulolematuse kujul, tundub see enamasti vastuvõetav. Kui mõnusa  elunautimise hinnaks on ehk 10-15 aastat varem  suremine või paremal juhul vaid mingid tabletikesed kusagil ebamäärases tulevikus, siis võib justkui  täna üsna rahulikult võtta.  Sellist mõtteviisi harrastatakse ikka ja jälle.

Film propageerib taimetoidu plusse võitluses  vähi, südamehaigustega,  diabeedi ja kõrgvererõhutõvega. Ameerika arstide  katsealused said nendest haigustest jagu tänu üleminekule täielikult taimetoidule.

Toitumisnõustaja Lili Tiks ei jaganud ameeriklaste seisukohti, absoluutne loobumine lihast, kalast, munadest ei ole tervisele hea, tähtis on toidu hulk (optimaalne ports on peopesasuurune) ja õiged kombinatsioonid.

Naiste klubi jätkab alanud hooajal kindlasti tervisliku toitumise teemat. Uue ettevõtmisena uurime investeerimise ABC-d.

Klubi on avatud uutele huvilistele.