« Tagasi

Kingi raamatukogule raamat

Anželika Valdre, Rutt Rimmeld Vali Uudised  (2016), 6. aprill, nr. 24, lk. 4.

Jõgeva maakonna keskraamatukogu kutsub kõik Põltsamaa linna ja lähiümbruse elanikke üles kinkima raamatukogule raamatuid. See on heategu, millega saab kogeda kinkimisrõõmu ja pakkuda paljudele teistele lugemismõnu. Kinkides raamatukogule, teeme kingituse korraga paljudele. Üheskoos muudame rikkamaks raamatukogu lugemisvaliku ja suuremaks avastamisrõõmu, mida kirjasõna pakkuda võib.

Igaühel meist on raamatuid, mis koju enam ära  mahtuda ei taha või mis on  kunagi ostetud, läbi loetud ja nüüdseks unustuse hõlma vajunud. Raamatut ju eesti inimene ära ei viska, tuttavale ka vana asja ei kingi ning nii ongi meie kodudesse kuhjunud tarbetut kirjavara.

Siinkohal tuleb appi raamatukogu. Kinkides oma kodused ülejäägid raamatukogule, saame nendega asendada oma lagunenud või kaotsi läinud eksemplare ning ülejäänud  sümboolse hinna eest ära  müüa. Saadud väikese tulu  aga suuname uuesti uute raamatute, just eriti nõutavate ostmiseks.

Et rõõmu jaguks kõigile, oleme plaaninud korraldada kogutud raamatutest heategevusliku laada ja loterii. Ürituse heaks  kordaminekuks palumegi  vaadata üle oma kodused  raamaturiiulid, sorteerida välja ebavajalik ning tuua  see raamatukogusse.

Äraantavad raamatud peaksid olema puhtad ja terved, ilmunud mitte varem kui 2000. aastal.

Põltsamaal laenutati eelmisel aastal rohkem uuemat kirjandust. Ilukirjandusest loetakse enam eesti autorite loomingut. Armastatud on elulooraamatud, mälestusteraamatud, eneseabiraamatud, rahvaravi, aianduse ja käsitöö alased raamatud. Mehed loevad rohkem ajalugu, sõjandust ja kriminaalromaane, naiste eelistuseks on nii eesti kui välismaa ilukirjanduse menuautorite raamatud. Lapsed loevad tunnustatud lastekirjanike  teoseid, noored ka menuteosteks kujunenud väljaandeid ja kohustuslikku kirjandust. Keskealised ja  vanemad loevad meeleldi ajakirjandust. Laenutusi oli eelmisel aasta1 58 994.

Raamatud palume tuua raamatukokku Põltsamaal (Veski 3) kuni 23. aprillini tööpäevadel, mil raamatukogu on avatud, et meil jätkuks aega kirjavara sorteerimiseks ja heategevusürituseks valmistumiseks.  Seega, teeme oma kodudes uutele raamatutele ruumi, aitame raamatukogul asendada lagunenud eksemplare ning võimaldame teistel inimestel rõõmu tunda ammu unustatud menukist.