Põltsamaa raamatukogus avati fotonäitus "Suvi"

Raimo Metsamärt  Vali Uudised  (2016), 29. juuni, nr. 48, lk. 3.

21. juunil ehk suvisel pööripäeval avati Põltsamaa raamatukogus arvult kolmas näitus sarjast „Neli aastaaega Põltsamaal."

Ehkki Põltsamaal on kaks olulist kohta - lossivaremed koos kirikuga ja jõgi, mis alati piltidele jõuavad - pakub suvine Põltsamaa fotograafile kindlasti ka palju muud. Olulisel kohal võib olla ju palju erinevat - sündmused ja inimesed või igapäevane eluolu, emotsioonid ja väärikad hooned. Pildistamine on ju hetke tabamine, sestap võib pildil olla unikaalne moment või tundetulv,  mis ei pruugi iial korduda.  Seda koges ka raamatukogu direktor Rutt Rimmel, kellel õnnestus olla täpselt õigel ajal õiges kohas, et jäädvustada ilus hetk, kui üle Roosisaare laotus hiigelsuur vikerkaar.

Suvenäitusel tulevad esitusele kaheksa autori tööd. Rutt Rimmeli sõnul oligi suvefotode juures soov näha ka rohkem inimesi mõistagi saabub aga kõige arvukamalt siiski fotosid loodusest ja loodusnähtustest. Sarja viimane ehk neljas näitus avatakse sügisesel pööripäeval ja loomulikult on siis näituse nimeks „Sügis." Selleks ajaks ongi objektiiv meie kodulinna jäädvustanud läbi nelja aastaaja. Detsembrikuus ootab aga ees veel viimane ehk koond  näitus, kus presenteeritakse iga näituse enim meeldinud töid ja tunnustatakse  parimaid autoreid.