« Tagasi

Klubid raamatukogus

Anželika Valdre  Vali Uudised(2016), 22. juuni, nr. 47.

Pakkumaks Põltsamaa elanikele võimalust vaadata rahvusvaheliselt tunnustatud väärtfilme ja parimaid Eesti linateoseid, avas 29. oktoobril 2009. aastal uksed Põltsamaa Filmiklubi.

Filmiklubi asutati MTÜ Ajakirjanduse Uurimis- ja Koolituskeskus  (AUKK) ning Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu poolt, 2010. aastast jätkab tegevust raamatukogu koostöös SA Põltsamaa Lossi Arendusega, aastast 2011 tegutseb raamatukogu  üksi. Klubi eesmärk on rikastada  Põltsamaa kultuurielu, avardada inimeste vabaaja veetmise võimalusi  ning pakkuda vaatamiseks filme, mis  sageli Eestimaa kinodesse või telekanalitesse ei jõua. Välismaised filmid  on varustatud eestikeelsete subtiitritega. Uusi Eesti filme näidatakse  valdavalt järgmisel nädalal peale esilinastust Tallinnas. 2015. aastal jõudis Põltsamaale  filmiklubi kaudu PPAFF (Priit Pärna Animafilmifestival), tänavu lööb PPAFF pahviks 10.-30.oktoobrini, ka Põltsamaal.

Reisiklubi

Põltsamaa reisiklubi loodi raamatukogu juurde 2015. aasta kevadel 26. märtsil eesmärgiga üheskoos vahetada infot reisivõimaluste kohta, pajatada reisimuljeid käidud paikadest ning vajadust mööda leida endale ka reisikaaslane või -kaaslased. Kohe esimesel huviliste kokkusaamisel selgus, et kõige enam soovitakse hoopiski reisida mööda Eestimaad ja võib olla kaugemalegi. Nii saidki teoks lisaks reisimuljete õhtutele väljasõidud erinevatesse paikadesse. Esimese reisina käidi 2015. aasta suvel Alatskivi lossis ja Peipsiveere vanausuliste juures, järgnesid sõidud  Sillamäe-Narva ning Vastseliina-Süvahavva-Mooste. Sel aastal on jõutud  külastada Sigulda lillelaata ning kauneid, aga ka sürrealistlikke paiku lda- Virumaal. Ees seisab Mulgimaa avastamine koos metsavendade punkriga. Reisimuljetest on kuulatud põnevaid hetki käigust Peruusse ja tutvutud Madeira hämmastava loodusega. Ees ootavad õhtud Filipiinidest ja Mehhikost.

Naiste Klubi

20.jaanuaril 2016 alustas raamatukogu juures tegevust Naiste Klubi. Esimesele koosolekule kogunes 26 entusiastlikku daami. Eesmärgiks seati kasulik ja meeldiv ajaviide mõttekaaslaste seltskonnas. Nüüdseks  on klubi liikmed end harinud toidunõustaja Lili Tiksi juhendamisel rasvade ja taimetoitude vallas. Noorte- ja elukestvaõppe keskuse köögis  oma teadmisi praktilistes töötubades  kinnistanud. Koos on käidud Pärnu teatris ja SPA-s, nauditud vabastava  hingamise õhtuid koos Tiina Pedakuga. Sügisel alustatakse investeerimise ABC omandamist.