« Tagasi

Raamatute tutvustamised raamatukogus ja mujal

Anželika Valdre   Vali Uudised  (2016), 6. aprill, nr. 24, lk. 5.

Raamatute tutvustus on lahutamatu osa raamatukoguhoidjate tööst. Enamasti toimub see n-ö igapäevatöö käigus. Inimesed ikka küsivad uute raamatute järele ja saavad ka vastused. Uued raamatud tervitavad lugejaid avariiulitel.  Rubriik „Lugemissoovitus" raamatukogu  kodulehel aitab hoida silma peal ilmunud raamatutel ja meenutab unustatud lemmikuid.

Eelmisel aastal alustas raamatukogu kohtumiste sarja „Raamatukogu tuleb külla" ja ,,Raamatukogu ootab külla". Selle raames käisid raamatukogu komplekteerimisosakonna töötajad Maris Oro, Ene Karu ja Aive Rimmeld Päevakeskuses, neil olid kaasas näited uuemast eesti kirjandusest. Peale autorite ja raamatute tutvustamise loeti ette lõike raamatutest. Selle nädala teisipäeval jõudis analoogiline tutvustus Põltsamaa Kodu elanikeni, rõhk oli ettelugemisel. Raamatukogus tutvustasid teenindusosakonna töötajad Aive Nurmekivi, Sirje Tero ja Erika Pahla uuemaid ja vanemaid maailmakirjanduse sarju.

Aprillis toimuvad raamatukogus Jesper  Juuli raamatute tutvustused lastevanematele, õpetajatele ja kõigile teistele huvilistele.

Jesper Juul sündis 1948. aastal Taanis ja on ametilt pereterapeut ja -nõustaja. J. Juul on rahvusvaheliselt tunnustatud peresuhete alane autoriteet ja mitmete raamatute autor. Ta on pereteraapia keskuse Kempler lnstitute of  Scandinavia direktor ning töötab ka Horvaatia rahvusvahelises perenõustamise keskuses, jagades oma aega Kopenhaageni ja Zagrebi vahel. J. Juul väidab: „Lapse lõputuid soove täites võidab tema populaarsuse, kuid mitte armastuse." ,,Just lõputust lapse soovide täitmisest tuleneb ka «väikeste türannide» probleem." Me ju armastame oma lapsi ja tahame neile parimat. Raamatute tutvustamise käigus õpitakse läbi harjutuste kaudu vahet tegema laste soovidel ja vajadustel. Täiskasvanutena peame olema valmis hoolt kandma laste vajaduste, mitte soovide täitmise eest.

Eesti keeles on ilmunud:

2010 „Sinu tark laps. Mida peab iga lapsevanem teadma laste kasvatusest ja suhetest lapsega 21. sajandil"

2010 "Ei" ütlemise kunst. Kuidas öelda oma lapsele kindel "ei" armastaval viisil"

2011 "Minu piirid-sinu piirid. Milliseid piire vajavad lapsed tegelikult?"

2011 "Puberteet. Kui kasvatamine enam ei aita"

2013 "Kodu. Kuidas luua mõnusat õhkkonda ja häid suhteid"

2013 „Agressiivsus. Teejuht agressiivsete laste ja noorte mõistmiseks."

2014 "Kool kriisis. Mida teha, et lastel, lapsevanematel ja õpetajatel paremini läheks"