« Tagasi

Killuke eesti disaini raamatukogus

Anželika Valdre Vali Uudised (2016), 11. märts, nr. 19, lk. 5.

Märts on traditsiooniliselt olnud teatrikuu. Põltsamaale jõuab teistest teatritest ehk tihedamalt oma etendustega Rakvere teater. Just selle teatri lavastuse põhjal on valminud näitus raamatukogu fuajee vitriinides.

Lavastus „Romaan" on kokku pandud erinevatest tekstidest, mis on võetud klassikaks saanud raamatutest. Selles lavastuses ei ole kasutusel ühtegi mõtet/ lauset, mis ei oleks kellegi tsitaat. Tekstid on valinud iga näitleja selle järgi, mis on teda isiklikult kõnetanud. Lavastaja enda poolt on valitud Toomas Raudami novell „Tùdruk, kes läks lõhki", mis moodustab etenduse keskse tuuma.

Etendus on silmapaistev ka selle poolest, et laval on eesti disainerite tooted: Kersti Teenu puidust kell, Maarja Naani kikilips, Sille Sikmanni jalanõud, Kristjan Peäske ja Janno Lepiku ehk Hopsteri käsitööõlu, Siim Kirsipuu puidust kikilipsud. Näidiseid kolme  disaineri loomingust saab oma silmaga näha.

Sille Sikmann on firma Smann ja registreeritud kaubamärgi Scheckmann omanik, loovjuht ja disainer ühes isikus. Noor naine disainib ja toodab jalanõusid  meestele, tema enda baltisaksa päritolu nimi tähendabki šikki meest. Pikemalt Sille Sikmannist ja kaubamärgist  Scheckmann saab lugeda 2. märtsi Eesti  Ekspressi lisast Catwalk.

Stiilsete meeste heaks loob unikaalseid kikilipse Maarja Naan. Kikilipsud valmivad rõivatööstuse jääkidest, teise ringi kaubast jms.

Kristjan Peäske ja Janno Lepiku peavad Tallinnas trendirestorani Ummami,  kus saab Hopsteri käsitööõlut rüübata. Kui ilmad soojad, saab mõnuleda  1930-ndatel ehitatud villa õunapuuaias.  Näitus on avatud märtsikuu lõpuni.