« Tagasi

Raamatukogus avati kaks uut näitust

Taavi Kelder (2015), 10. aprill, nr. 26, lk. 3.

Aprillis on Jõgeva maakonna keskraamatukogu külastajatel võimalik tutvuda uute näitustega -fuajee vitriinides on valimik 2014. aasta kirjandusauhindadega pärjatud teoseid ning konverentsisaalis on üleval nukunäitus ùhe põltsamaalase erakogust.

Põltsamaa raamatukogu fuajees saab ülevaate Eestis 2014. aasta kirjandusauhindadega pärjatud teostest ja nende autoritest. Vitriinides on väljas mitmete auhinna pälvinud eesti autorite proosakirjanduse teosed, teiste hulgas Virumaa kirjandusauhinna pälvinud Kristiina  Ehini "Paleontoloogi päevaraamat" ja Valdur Mikita "Lingvistiline mets", A. H. Tammsaare kirjanduspreemiaga auhinnatud Marek Tamme "Keskaja kirjanduse antoloogia I" ja Avo Kulli "Reporter" jpt.

Näitusel on lisaks veel ka 2014. aasta Kultuurkapitali vabaauhinnaga autasustatud raamatuid, nagu Udo Uibo "Sõnalood" j a Kultuurkapitali artikliauhinna võitnud Leo Luksi "Eesti kirjanduse kadunud kodu" (Keel ja Kirjandus 2014, nr 10). Aasta Rosina auhinna võitnud teosena on näitusel Maris Pruuli "Maiasmoka atlas" (kunstnik Regina Lukk-Toompere). Kultuurkapitali esseistika auhinna 2014. aastal võitis aga Mihkel Mutt essee „Õhtumaa Eesti I" eest.

Eraldi on välja toodud ka lastekirjanduse kategoorias 2014. aastal kirjandusauhindadega pärjatud raamatud. Väljapanekul saab näha ka Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse ja kirjastuse Tänapäev algupärase noorsooromaani võistluse võitnud romaane.

Raamatukogus, näituse-ja konverentsisaalis on aga aprillikuus vaatamiseks üleval teinegi näitus - nukunäitus "Jalutuskäik nukkudega". Tegemist on põltsamaalase Eliise-Adeline Reinbergi erakogust pärinevate nukkudega, mida on näitusele välja pandud kokku poolesaja ringis. Siin saab näha viimase kahekümne aasta jooksul kogutud erinevas suuruses nukke, mida on ostetud erinevatest riikidest. Näitusel on nii uuemaid kui ka vanemaid nukke.

Nukunäitus "Eliise-Adeline nukud" on Jõgeva maakonna keskraamatukogus avatud 6.-30. aprillini.