« Tagasi

Maaraamatukoguhoidjad tulevad oktoobris Palamusele

Riina Mägi  Vooremaa (2015), 26. märts, nr. 35, lk. 6.

Oktoobrikuus peetavad iga-aastased üleriigilised raamatukogupäevad lõpevad traditsiooniliselt maaraamatukoguhoidja päevaga. Tänavu saab see teoks Jõgevamaal, täpsemalt Palamusel. Ehkki sündmuseni on jäänud enam kui seitse kuud, hakkab selle kava juba paika saama.

"Maaraamatukoguhoidja päev   käib n-ö "külakorda", st et igal    aastal antakse see ühe Eesti maakonna korraldada," ütles Jõgeva   maakonna keskraamatukogu    direktor Rutt Rimmel.  "Tänavu   on see siis Jõgevamaa korraldada ning maakonna raamatukogutöötajate ringis otsustasime, et paik,   kuhu me kogu Eesti maaraamatukoguhoidjad 30. oktoobril kokku kutsume, on Palamuse. Ühest   küljest lähtusime kohavalikul   Palamuse rikkast kirjanduslikust   ja kultuuriloolisest taustast, teisalt   sellest, et seal on rahvamaja saali   näol ruum, kuhu 150 inimest kenasti ära mahub."

Päeva esimesel poolel saavad raamatukoguhoidjad kuulata Jõgevamaad ning siinset kirjandus- ja kultuurielu tutvustavaid  ettekandeid. Neljast planeeritud  esinejast kaks on juba oma nõusoleku andnud, kahega käivad veel läbirääkimised. Päeva teises osas  kuulutatakse välja aasta maaraamatukoguhoidja tiitli nominendid ja antakse neile üle Jõgevamaal  valmistatud meened.

"Aasta maaraamatukoguhoidja nominentideks on kõik need, keda maakonnad selle tiitli saamiseks esitavad, ja maaraamatukoguhoidja päeval on nad kõik võrdselt tähelepanu keskmes. Tiitli saaja  avalikustatakse ja teda tunnustatakse järgmise aasta veebruaris toimuval Eesti Raamatukoguhoidjate ühingu (ERÜ) aasta-ja kõnekoosolekul," ütles Rutt Rimmel. 

Maaraamatukoguhoidjate päeva lõpetuseks pakutakse rahvale kultuurilist meelelahutust.  Paikkondliku eripära andmiseks  tuuakse päevakavva sisse lutsulikku huumorit, aga millisel moel,  sellest on veel vara rääkida. 

Peale Rutt Rimmeli kuuluvad  maaraamatukoguhoidja päeva  ette valmistavasse toimkonda Jõgeva maakonna keskraamatukogu  peaspetsialist Siiri Õunap, Vaimastvere raamatukogu juhataja  ja Jõgevamaa esindaja ERÜ maaraamatukogude sektsioonis Maris  Paas ning Palamuse raamatukogu  juhataja Lagle Räga.

"Sündmuse päevakava peab  paika saama aprilli lõpuks, sest  mais tuleb esitada kultuuriministeeriumile rahataotlus: ministeeriumi on maaraamatukoguhoidja  päeva korraldamist alati toetanud. Toetust üritame küsida ka  kultuurkapitali maakondlikult  ekspertgrupilt : sündmus kannab  ju suuresti Jõgevamaad tutvustavat funktsiooni," ütles Rutt Rimmel.