« Tagasi

Täna algavad raamatukogupäevad

Riina Mägi  Vooremaa (2015) 20. oktoober, nr. 120, lk. 1.

Täna algavad üle-eestilised raamatukogupäevad, mille raames toimub Jõgevamaa raamatukogudes kümneid sündmusi: kohtumisi kirjanikega, näitusi, loomingulisi õhtuid jne. Punkt pannakse tänavustele raamatukogupäevadele tuleval reedel Palamusel toimuva maaraamatukoguhoidja päevaga.

Tänavune aasta on Eestis kuulutatud muusika-aastaks ning teatavat muusikalist kallakut võib märgata ka raamatukogupäevade juures. Jõgeva "Karikakra" ja "Rohutirtsu" lasteaia lapsi oodatakse täna näiteks  Jõgeva linnaraamatukogusse  muusikalisi muinasjutte kuulama. Eriti rohkesti on raamatukogudes aga muusikaga seotud näitusi. Mitmel pool on välja  pandud muusikast ja muusikutest kõnelevaid raamatuid, uuemaid ja vanemaid laulikuid, aga  ka mitmesuguseid helikandjaid :  vinüülplaate, kassette, CD-plaate. Mustvee linnaraamatukogus  saab aga näiteks uudistada eri  aegadest pärit muusikakuulamise vahendeid: magnetofone, vinüül-ja CD-plaadi mängijaid.

Raamatukogudes saab kuulata ka elavat muusikat. Jõgeva linnaraamatukogu tänasel loomingulisel õhtul esitab näiteks Johannes Haav akordionil eesti autorite muusikat. Aidu raamatukogus kohtutakse täna kohalike rahvamuusikutega. Mustvee linnaraamatukogu rõdul esinevad tuleval esmaspäeval Avinurme naiskoor ja naiskoor Meeliko, ansambel Rodnik ja  Kaido Järvsoo. Vägeva raamatukogus saab aga pühapäeval  tutvust teha erinevate pillidega.  Kes soovib, võib proovida neist  mõne loo välja võluda.

Nagu mitmel varasemal aastal, saab ka tänavu teoks aktsioon "Tuntud inimene raamatukogus". Ka raamatukogu  külastavateks tuntud inimesteks  on tänavu mitmel pool valitud just muusikainimesed. Nii mõnigi neist proovib ka raamatuid laenutada.

Nagu ikka, leiavad raamatukogupäevade ajal tee raamatukogusse mitmed kirjanikud. Andrus Kivirähk on näiteks tuleval kolmapäeval külas nii Aidu kui ka Pisisaare lugejatel  (kohtumised toimuvad Aidu lasteaed-algkoolis ja Pisisaare algkoolis), Elistveres ja Palal saab  samal päeval kohtuda Margit  Petersoni ja Heli Künnapasega.

Meie oma kandi autor, Siimustis  elav Tea Lall kõneleb oma hiljuti  ilmunud romaanist "Katki" täna  Siimustis ja homme Kuremaal.  Sadala raamatukogusse on aga  tuleval kolmapäeval oodata  Evelin llvest, kellelt ilmus hiljuti  raamat "Kirju".

Üleriigilised raamatukogupäevad avatakse täna pidulikult  Kohtla-Järve kultuurikeskuses.  Nagu ikka, võtavad maakondade raamatukogutöötajate esindused avaüritusel üksteiselt mõõtu mälumängus. Jõgevamaa võistkonda kuuluvad seekord Maris Paas Vaimastvere raamatukogust, Ene Sööt Jõgeva linnaraamatukogust ja Laidi Zalekešina Mustvee linnaraamatukogust. Hoidkem siis neile pöialt!

Raamatukogupäevi peetakse Eestis juba kahekümne viiendat korda. Viieteistkümnendat korda lõpevad raamatukogupäevad üleriigilise maaraamatukoguhoidja päevaga, mis leiab tänavu aset Palamusel. Sündmuse korraldajaks on Jõgeva maakonna keskraamatukogu.

"Et maaraamatukoguhoidja päeval on saalis enamasti  naised, siis katsume pakutava programmiga seda olukorda veidi tasakaalustada: esinejateks  on sellel sündmusel enamasti  mehed," ütles Jõgeva maakonna  keskraamatukogu direktor Rutt Rimmel.

Kes Jõgevamaal toimuvate  raamatukoguürituste kohta  lähemat teavet saada soovib,  leiab päevade kava maakonna  keskraamatukogu kodulehelt.