« Tagasi

Põltsamaa raamatukogus avati PPAFF

Raimo Metsamärt  Vali Uudised (2015), 16. oktoober, nr. 77, lk. 1.

Tähekombinatsioon PPAFF tähendab lahtiseletatult Priit Pärna animafilmi festivali. Festival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti  ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti ani-mafilmirežisööri Priit Pärna auks.

Seega toimub PPAFF juba neljandat korda ning kestab üsna pikka aega ehk 12. oktoobrist kuni  1. novembrini. Kavas on kaheksa omanäolist programmi, alafestivalid põnevates näitamiskohtades,  animatsioonitöötoad ning rahvusvaheline konkurss. Sel hooajal kannab festival EFFE (Europe For Festivals) märki, mida saab nimetada ka kvaliteedimärgiks. See on ellu kutsutud Euroopa Festivali Assotsiatsiooni poolt, et koondada ühele platvormile Euroopa mitmed parimad festivalid, et nii publikul kui ka korraldajatel oleks võrdluseks ühine alus.

Kõik üritused on osalejatele tasuta, selle alafestivali tegemistes löövad kaasa nii raamatukogud, koolid, kultuurimajad kui ka rahvamajad ning isegi lasteaiad Harju-, Hiiu-, Järva-, Lääne-, Viru-, Põlva-, Rapla- ja Võrumaal. Jõgeva maakonda esindab ainukesena Põltsamaa raamatukogu. Esimesel päeval sai vaadata Eesti Kunstiakadeemia tudengite animatsioonikogumikku. Sellisel valikul on ka kindlad põhjused, sest esiteks on tegemist Priit Pärna õpilastega, aga teiseks on ka olemas kindel seos Põltsamaaga, sest esindatud on ka meie kooli vilistlase Mihkel Reha tööd. Kuna Mihkel Reha viibib Riias, siis ta kahjuks ise esitlusel osaleda ei saanud. Noormees on pälvinud juba ka rahvusvahelise tunnustuse, kuna 2010. aastal valminud film „ Eine murul" on pälvinud grand prix´i auhinna Friedrikstadi animafilmide festivalil.

Priit Pärn on öelnud: „Selline tunnustus on oluline nii Eesti animatsioonile tervikuna, aga eriti Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakonnale, sest filmi originaalne tee, perfektne teostus ja unikaalne olemus on kõik sügavalt ühiskonnakriitilise sõnumi teenistuses."  15. oktoobril algusega kell 19 on võimalus pilk heita Euroopast kaugemale, sest näha saab Hiina täispikka multifilmi „Augustamine/Piercing ,"  mis on saavutanud grand prix´i Aasia suurimalt animatsioonifestivalilt.