« Tagasi

Põltsamaal alustab hingamist reisihuviliste klubi

Helve Tamm  Vali Uudised (2015), 25. märts, nr. 22, lk. 3.

Põltsamaal tahetakse hing sisse puhuda reisihuviliste klubile, et üheskoos vahetada infot reisivõimaluste kohta ning vajadust mööda leida endale ka reisikaaslane või kaaslased. Esimene avalik kogunemine toimub  homme Põltsamaal raamatukogus kell 17.30.

Idee koguda ühte reisidest huvitatud inimesed  tuli raamatukogu direktorilt Rutt Rimmelilt. Ta rääkis, et tihtipeale on ta puutunud kokku inimestega,  kes heal meelel läheks kuskile reisile, kuid kahjuks  pole kedagi, kellega koos  seda teha. Ka kardetakse  üksi minna ning pahatihti  ei osata reiside kohta leida vajalikku informatsiooni.  Sestap oleks hea, kui leiduks neid, kellega teavet vahetada või mine tea, leida keegi, kes samuti üksik ja otsib retkeks kaaslast. 

Ka tuleb tunnistada, et reisibürood pole alati need, kust endale sõit osta, kuna nad kipuvad olema üpriski soolase hinnaga.  Oleneb muidugi, kuhu plaanitakse minna. Ometigi on  olemas selliseid reisimise  võimalusi, mida võib endale  hankida vägagi soodsalt,  kuid neist ei pruugita alati  teada ning neid otsida ka  ei osata. Reisibüroodega  rändamine pole samas sugugi halb variant, sest seal  on kõik ette ja taha ära  korraldatud ning inimesel  on päris julge anda oma  päevad giidi hoolde. Aga  mitmed, kes nimetatud  võimalust on kasutanud,  on pidanud tunnistama, et  vahetevahel hakkab taoline ära korraldamine liialt väsitama. Ka on seal liikumine kõik kella pealt ning kaldub sageli meeletuks kihutamiseks ühe vaatamisväärsuse juurest teise juurde. Tahaks ju mõnikord kuskil veeta natuke rohkem aega ning teisest kohast võiks julgelt mööda kõndida. Aga reisipakett näeb nii ette ning inimesel on siin vähe võimalust kaasa rääkida.  Seetõttu ongi pärast kõnealustelt retkedelt tulemist vahel tunne, et nüüd tahaks ka natuke puhata. 

Teadaolevalt on aga  neid inimesi, kes reisibüroode teenuseid üldse ei  kasutagi ning on leidnud  endale palju soodsamaid ja  enda liikumiseks sobilikumaid võimalusi. Näiteks  lda-Virumaal elav noormees, kes käib igal aastal  oma puhkuse ajal mööda ilma rändamas, andis teada, et internetis on leheküljed, kust leiab ülimalt odavaid lennukipileteid ja ööbimiskohti. Mõnes kohas, ja sugugi mitte viletsas, tuleb näiteks kolme öö ja hommikusöökide eest kokku maksta vaid 60 eurot. Samas on Eestis mõnes kämpingus vaid ühe öö veetmine 50 eurot ja seda  ilma hommikusöögita. 

Noormehe sõnul pole tal aastate jooksul veel  kunagi juhtunud, et endale  ööbimiskohta broneerides  oleks ta petta saanud või  poleks ta reserveering kohale jõudnud. Ta soovitas  endale reise korraldades  mõelda ka sellele, et vahest  polegi vaja minna kuskile  nädalaks või kümneks päevaks, sest teinekord piisab  kolmest või neljast päevast  ning puhkus ja sealt saadu elamus on suurem kui kihutades giidi järel.

Kui nüüd kõike kirjutatut kokku võtta, siis areneski mõte luua reisihuviliste klubi. Aga enne, kui uuest klubist avalikult rääkida või teisi huvilisi ühinema kutsuda, otsustasid ideega kaasa läinud n-ö prooviks kokku saada 20. veebruaril. Ühiselt leiti, et klubi asutamisel on jumet. Ja nüüd kutsutaksegi kõiki, kes asjast tahavad rohkem teada, raamatukokku sel neljapäeval, 26. märtsil, kell 17.30. Tulla võivad absoluutselt kõik: need, kellel rohkem reisikogemusi, ja need, kes alles plaanivad kuskile minna.