« Tagasi

Keskraamatukogu direktor Rutt Rimmel Jõgevamaa kultuuripärliks

Jaan Lukas  Vali Uudised (2015), 21. jaanuar, nr. 5, lk. 1.

Teisipäeval peeti Jõgeva maakonna keskraamatukogu peres "Pärlipidu". Sellise nimega hubase koosviibimise korraldamiseks andis põhjuse asutuse direktori Rutt Rimmeli kuulutamine Eesti Kultuurkapitali aastapreemia "Jõgevamaa Kultuuripärl 2014" laureaadiks. Väärika tunnustuse tõi rohkem kui kolmkümmend aastat kestnud pühendunud töö raamatukogus, erinevate sündmuste korraldamine ja Põltsamaa raamatukogude ajalugu käsitleva raamatu koostamine.

Tunnustuskirja Jõgevamaa kultuuripärliks kuulutamise kohta andsid möödunud reedel Peipsi pealinnas Mustvees toimunud kultuuritöötajate, sporditegijate ja terviseedendajate tänuõhtul üle Jõgevamaa Kultuurkapitali ekspertgrupi juhatuse esimees Janne Karu, Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ja Jõgevamaa omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Enn Kurg. Kultuurkapital, maavalitsus ja omavalitsusliit panid kokku ka preemiasumma.

"Jõgevamaalt ja kaugemaltki on tulnud palju õnnitlusi nii telefonitsi kui ka meilidega. Tagasiside on tõesti positiivne. Nii-öelda Pärlipidu, kus kolleegidele seoses tunnustamisega saadud meenet esitlen, on teisipäeval, sest esmaspäeval tuli osaleda ühel noorteelu teemalisel nõupidamisel Juventuses, rääkis Rutt Rimmel Vali Uudistele.

Võimalus olla keset infot

Rutt Rimmel märkis, et raamatukogundust õppima minema ajendas teda kunagi suur lugemishuvi ja samas tööga kaasnenud võimalus olla pidevalt info keskel ja tarvilikku teavet kiiresti üles leida. "Keskraamatukogu juhtides on olnud rõõm kohtumistest kolleegidega erinevatest  Eestimaa paikadest. Möödunud aastal saime kokku suveseminaril ja külastasime Jõgevamaa kultuuriloolisi ja looduskauneid paiku," lausus ta. Tunnustamisel kultuuripärli tiitliga tõsteti esile ka Rutt Rimmeli kaasautorlust raamatu "Põltsamaa raamatukogud A. Hupeli aegadest 21. sajandisse", mis tutvustab Põltsamaa raamatukogude lugu alates 18. sajandist. "Raamatu valmimisele aitasid kaasa paljud Põltsamaa raamatukogutöötajad," lausus Rimmel ning lisas, et Põltsamaa raamatukogude ajalugu väärib uurimist edaspidigi.

Mitmekülgselt võimekas raamatukogujuht 

Jõgeva maavanem Viktor Svjatšev tõstis esile Rutt Rimmeli oskust tugevdada raamatukogutöötajates ühtekuuluvustunnet ja äratada paljudes  inimestes huvi raamatute  lugemise vastu ka infotehnoloogiaajastul.

"Raamatukogutöötajad on väga rõõmsad, et tänavune kultuuripärl  meie valdkonda tuli," ütles  Mustvee linnaraamatukogu juhataja Laidi Zalekešina. Rutt Rimmelit nimetas  ta suurepäraseks kolleegiks, kelle korraldatud  sündmused on alati kõrgel tasemel. "Mustvee raamatukogurahval on hea meel, et saime Rutile suveseminari korraldamisel abiks olla," lisas Zalekešina.  

"Rutt Rimmeli üheks  harrastuseks on reisimine  ning ta oskab väga huvitavalt reisimuljeid rääkida.  Viimati sai kuuldud tema juttu Etioopia-reisist. Ta  korraldab reise ka Jõgevamaa raamatukogutöötajatele. Nii käisime näiteks  Norras," lausus Aidu raamatukogu juhataja Marje Pagi. Rimmelile omaseks  iseloomujooneks nimetas  ta ka pidevat soovi uuendustega kaasa minna. 

„Ma usun, et Jõgevamaa keskraamatukogul  läheb hästi ka 2015. aastal.  Inimeste arv piirkonnas  kipub küll vähenema, kuid  lugejaid jätkub nii laste  kui ka täiskasvanute hulgas. Kavatseme tänavu  teha muudatusi ka raamatukogu interjööris ja  raamatute paigutamises.  Oluline on see, et raamatutel oleks rohkem ruumi  ja lugeja saaks neid paremini kätte," lausus Rutt Rimmel.