« Tagasi

Suveseminar tõi Jõgevamaale raamatukogutöötajaid üle Eesti

Helve Tamm Vali Uudised (2014), 1. august, nr. 58, lk. 4.

Teisipäeval, 29.juulil, heisati Põltsamaal  raamatukogu ees lipp,  millega avati 34. rahvaraamatukogude suveseminar „Raamatukogud  liikumises", mis tänavu  toimus Jõgevamaal.  Suveseminar lõpetati   31. juulil.

Nagu eespool nimetatud,  pidasid rahvaraamatukogude töötajad üle Eesti oma suveseminari juba 34. korda. Toimuvad need päevad igal aastal erinevates kohtades. Kuna sel aastal tähistab Jõgeva maakonna keskraamatukogu oma sajanda aasta juubelit, langes seminari korraldamisel valik just siia kanti. Seega võib tõdeda, et kõnealune ettevõtmine pole olnud raamatukogude  töötajaile mitte ainult sisutihe  koosviibimine, vaid ka meie  raamatukogu sünnipäeva pidamine. Raamatukogutöötajaid oli  sel tähtsa üritusel ja lipu   heiskamisel ergutama tulnud samuti Jõgevamaavanem  Viktor Svjatõšev ja Põltsamaa  linnapea Jaan Aiaots.

„Selline kokku saamine ja koostegemine ,koosmõtlemine, on üks vahva tegevus, mis kõiki liidab. Ja kui tuleme raamatute maailma, siis eks raamatuga on samuti nii. Kaante vahel on üks lugu, kus rännutee kestab ühelt leheküljelt teiseni. Ja kui on lugu huvitav, siis hoolimata raamatu paksusest ei märkagi, millal oleme lõpuni  jõudnud. Seega loodan, et teiegi  rännak mööda Jõgevamaad on  sama põnev. Ja kui ükskord  jõuate viimase leheküljeni, siis  märkate, kui kiirelt on aeg läinud, märkis maavanem oma    ava kõnes.

Põltsamaa linnapea leidis,  et sisukate suvepäevade toimumise eest tuleks raamatukogutöötajatel kiita ennekõike  iseennast ja neid, kes seda kõike organiseerivad. Ka leidis ta, et iga päev raamatute keskel tegutsevatel inimestel kulub igati marjaks ära, kui saadakse liikuda uutes kohtades.

Suveseminari süda ja hing, Rahvusraamatukogu koolituse peaspetsialist Krista Talvi ütles enda poolt, et juba 34.korda peetavad suvepäevad räägivad iseenda eest.

„See näitab, et me tuleme  ja me tahame teha, " sõnas ta.  Raamatukogutöötajatega eelmistest suvepäevadest  rääkides ilmnes, et kõik need  on olnud põnevad ja kauaks  meeldejäävad. Ja tõesti, kui  vaadata sellegi seminarikava,  siis oli see igast otsast tummine. Külastati maakonna  raamatukogusid, tunti rõõmu kohtumistest ja vaatamisväärsustest ning aeti ka asjalikku juttu. Ja ega siis koosoldud ka ilma tantsu, ühislaulmise  ja saunata!

Tänavune suveseminar nimetuse all „Raamatukogud liikumises" tähendas Jõgeva maakonna keskraamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul   kolmetasandilist liikumist.  „Esimene tasand oli see, et  vaatasime ringi Jõgevamaal  raamatukogudes, kuulasime,  mida kohalikud töötajad rääkisid, mis on hetkeseis. Liikusime  edasi, meil olid loengud, kus  me kuulasime uusi mõtteid  ja vaatasime ka minevikku.  Teine tasand oli liikumine mööda Jõgevamaad. Külastasime  vaatamisväärsusi ja vaatasime kultuuritöötajaid nende igapäevases töös, mida nad on teinud ja mis olid nende tööde tulemused. Ja kolmas tasand oli kõige rohkem selle liikumisaastaga seotud. See oli sportlik tasand, mis tähendas, et kõik meie töötajad tuli saada hommikul võimlema. Saares Kalevipojas ootas meid näiteks kepikõnd, "tutvustas Rimmel toimunut.  Tema sõnutsi tuleb tänavuse ürituse kordamineku eest  tänada kõiki Jõgeva maakonna  keskraamatukogu ja mitmeid  maakonna raamatukogude  töötajaid. Igaüks andis enda  poolt olulise panuse.

Suveseminari lipp langetati küll sel neljapäeval, kuid kindlasti tuleb veel aegu ja kordi, kus see tõmmatakse taas vardasse, et tähistada raamatukogu töötajate vahvaid tegevusi.