« Tagasi

Heade soovide kaardid läksid lugejatele südamesse

Helve Tamm  Vali Uudised (2013) 4. jaanuar, nr. 1, lk. 5.

Lasteraamatukogu idee kinkida jõulude ajal igale raamatulaenutajale laste omatehtud kaart leidis suurt ja positiivset vastukaja. Paarile kaarditegijale tehti lugejate poolt selle eest isegi kingitused.

Jõgeva maakonna keskraamatukogu lasteosakonnal sündis sügisel mõte lasta lastel meisterdada jõulusoovidega kaardid ning kinkida neid siis jõuluajal täiskasvanute laenutusosakonnas lugejatele. Idee leidis hulgaliselt kaasalööjaid ning kaarte kogunes suisa 230. Jagama hakati kaarte 18. detsembril ning 2. jaanuariks oli neid alles jäänud vaid paarkümmend. Muuhulgas näitab see, et meie raamatukogul pole tarvis lugejate vähesuse üle sugugi muret tunda. Alles jäänud kaarte kingitakse laenutajatele kuni kolme- kuningapäevani ehk siis 6. jaanuarini.

Lasteosakonna juhataja Nelli Orgmaa tunnistas, et ettevõtmine oli hästi korda läinud ning saadud vastukaja tegi kõigil südamed lahedaks.

"Muljed on sellest head ning peab ütlema, et kõige toredam on siinjuures see, et üks lugeja tuli kaardiga tagasi ja tahtis teada, kes on tema kaardi autor. Ta tahtis nimelt sellele lapsele kingituse teha, sest oli lapsele väga tänulik. Me siis uurisimegi lapse täisnime välja, kuna kaardile oli pandud vaid eesnimi. Lapse nimi on Riho Kärner. Ja nii see lugeja jättiski talle siia raamatukokku ühe paki. Kaardi autor ise veel ei teagi, et teda siin väike üllatus ootab," rääkis Orgmaa. Tema sõnul oli mitmeid teisigi lugejaid, kes olid kaardi saamise eest väga tänulikud ja kiitsid ettevõtmist.

Laenutusosakonnast teati öelda, et veel teinegi lugeja oli oma kaardi autorit väikese kingitusega tänanud. See tänupakike viidi koolimajja.

"Oleme seda meelt, et alustatud ettevõtmist jätkame tulevastegi jõulude ajal. Eks esimene kord ole ikka nii, et mõni ei kuule käimasolevast tegevusest või ei leia lihtsalt sellega liitumiseks aega. Aga järgmine kord on infot juba rohkem ning siis võib vajadusel kaarte jagada juba detsembri algusest peale. Kui muidugi neid nii palju tuleb. Eks seda veel vaatab," märkis Orgmaa.

Igal juhul oli kõnealune mõte tõeliselt hea mõte ning tegi paljudele inimestele suurt rõõmu. Aga mida siis üks inimene siin karmis maailmas kõige enam vajab kui mitte lihtsaid ja sooje sõnu, mis teevad südame rõõmsaks. Need armsad, laste endi välja mõeldud sõnad olidki igal kaardil kirjas.