Tänati siinse vaimu kandjaid

Helve Tamm  Vali Uudised(2013), 11. detsember, nr. 94, lk. 1.

Läinud neljapäeval tunnustati Põltsamaal lossihoovi konvendisaalis tublisid kultuuri-, hariduse- ja sporditegelasi tehtu eest ning sooviti jõudu ja tuult tiibadesse uutele tegijatele.

Tänuõhtu oli lihtne, kuid südamlik. Suure omapoolse panuse meeldiva õhustiku loomiseks andsid lossipreilide, Margit Haameri, Hiie Taksi ja Taimi Geraštšenko, väike ansambel, võrratu muusika saatel väljas sadama hakanud kohev lumi ja mõnus hämar valgus ruumis.

Linna volikogu esimees Andres Vään kõneles, et Põltsamaa on piirkonnas kujunenud efektiivseks tõmbekeskuseks, mis omakorda viitab tõsiasjale, et kõikides oma tegevustes ja ettevõtmistes on liigutud õiges suunas.

„Selles kõiges on üks osa teie tänuväärsest tööst ning selle töö eest on mul hea meel teid tänada. Aitäh teile ja jätkake oma tööd," pöördus Vään kultuuri-, hariduse- ja sporditegelaste poole.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots nimetas enda poolt kõnealuseid inimesi vaimu ja vaimsuse kandjateks.

„Kui volikogu esimees viitas siin rohkem majandusliku poole peale, siis kultuur on tegelikult see, mis läheb põlvest põlve, kas läbi ühe inimesi või perekonna või teatud tegevuste kaudu kaugele edasi. Minu arust on Põltsamaa vaim täiesti terve ja tegus, sest ega muidu meie kultuuriinimesed ja spordirahvas poleks paljudes valdkondades esindatud ja paljudes kohtades teada. On hea käia kuskil teises omavalitsuses või linnas, kus öeldakse, et teil on see või see inimene, kes teeb väga head käsitööd, et teil ilmus raamat või on teie juurest pärit hea sportlane. Iga päev ametniku tööd tegevad inimesed mõtlevad kogu aeg, et kuidas laiemalt teadvustada meie linna ja piirkonda, kuid teie teete seda teistpidi ja märkamatult ning olete oma jälje sellesse juba jätnud. Ja seda jälge pidi tuleb edasi käia. Ma tänan teid ning jätkugu teil jaksu ka edaspidi hoida meie vaimu," tänas ka linnapea enda poolt tublisid tegijaid.

Tänu on tõesti kõik tegijad tuhandekordselt välja teeninud ning õige on seegi, et just nende inimeste kätes on siinse piirkonna vaimsus. Ilma nendeta oleks siinne elu tühi ning ilma nende tegudeta ei teataks Põltsamaast õieti midagi.

Sel armsal ja südamlikul tänuüritusel tunnustati hea töö eest noortekeskuse noorsootöötajat Merle Vahti, kultuurikeskuse kunstilist juhti Vilve Pihti, raamatukogu lasteosakonna töötajat Kristel Rohtlat esimese ööraamatukogu korraldamise ja muuseumi infopunti töötajat Teele Kaeramaad turismiinfoportaali loomise eest.

Jaksu ja edu uuel ametipostil sooviti noorsootööle asunud Monika Kulule ja Ave Liibekile, kultuurikeskuse alla tööle läinud tantsuõpetajatele Madli

Tellerile ja Maia Lepistele ning rahvakultuurispetsialist Janne Karule ning tütarlaste võrkpallitreeneriks asunud Annika Seppale.

Aitäh tehtu eest kõikidele neile, kellele tunnustust avaldati, ja ka kõikidele teistele kultuuri-, hariduse- ja spordiinimestele, kes teevad oma igapäevast tööd südamega.