Raamatukogus olid laenutamas tuntud inimesed

Helve Tamm  Vali Uudised (2013), 30. oktoober, nr. 82, lk. 5.

Seoses raamatukogupäevadega istus Põltsamaal raamatukogus laenutuslettide taga mitmeid tuntud inimesi.

Jõgeva maakonna keskraamatukogu teenindusosakonna juhataja Sirje Undusk rääkis, et seekord võtsid nad laenutusleti taha inimesi lähikonnast ehk siis koolist õpetajaid. Seda enam, et läinud nädalal oli koolis vaheaeg.

„Ega õpetajatel on ka koolivaheajal igasugused kursused ning neid siia saada polegi nii kerge. Aga kes siia tulid, said hästi hakkama. Helle Rümmel Põltsamaa ametikoolist oli teinud veel suured ettevalmistused selleks ettevõtmiseks. Oli uurinud ja koostanud isegi nimekirja raamatutest, mida inimestele soovitada. Kahjuks tema ajal nii palju inimesi siin ei käinudki," möönis Undusk.

Tema sõnul on kõige suurem laenutajate hulk just hommikupoolikul, umbes kella 10 paiku. Siis jääb liikumine rahulikumaks. Aga see on tema väitel kuidas kunagi.

„Mõnikord on nii, et kedagi pole, kuid siis tuleb kohe mitu lugejat korraga. Rohkem on laenutajaid ka kella viie-kuue vahel, sest siis tulevad inimesed töölt ja astuvad raamatukogust ka läbi. Kõige rahulikum päev on esmaspäev," andis Undusk teada.

Undusk rääkis, et laenutusleti taga olemine andis kõrvalseisjatele parema pildi raamatukoguhoidja tööst. On ju täiesti selge, et teisi ameteid lihtsalt kõrvalt vaadates jääb neist hoopis teistsugune pilt kui ise asja kallal olles. Et kaaslasi paremini mõista, ongi kasulik mõnikord astuda n-ö teiste kingadesse.

„Mõni polnud pikka aega linna raamatukogusse jõudnud. Ajasid vajalikke asju oma kooli raamatukogus. Aga siin said nad usutavasti nii mõndagi huvitavat näha. Näiteks kirjandusõpetajaid vahel huvitab, mitu eksemplari mingit raamatut, mida kirjandustunnis käsitletakse, raamatukogus on," nentis ta.

Undusk märkis, et ka nii külalislaenutajad kui raamatukogutöötajad jäid ettevõtmisega rahule. Möödunud kolmapäeval laenutas täiskasvanute osakonnas raamatuid Sirje Ange, Eva-Brit Bergmann ja Ülle Lodi Põltsamaa ühisgümnaasiumist ning Helle Rümmel Põltsamaa ametikoolist. Esmaspäeval jagas lasteosakonnas raamatuid piirkonna politseijuht Üllar Sõmera.