Laste soojad soovid jõudsid lugejateni

Helve Tamm  Vali Uudised (2012) 21. detsember, nr. 98, lk. 5.

Teisipäeva hommikul said Põltsamaal raamatukogus endale laenutatud raamatute vahele laste soojade soovidega jõulukaardid esimesed lugejad. Ootamatu kingitus pani kõigil silmad särama ja lõi suu naerule.

Nagu Jõgeva maakonna keskraamatukogu lasteosakond varem lubas, anti 18. detsembril teenindusosakonnale üle 230 laste valmistatud soojade soovide kaarti, mis igale laenutajale tema raamatu vahele torgati. Pidulikule üleandmistseremooniale olid kutsutud ka tublimad kaardimeistrid ja ettevõtmise eestvedajad. Kahjuks ei saanud kõik kutsutud kohale tulla, kuid nende nimel esinesid ka need, kes kohale jõudsid. Ja esineti mõnusate luuletustega.

Lasteosakonna juhataja Nelli Orgmaa tänas igat osalist südamlike sõnadega ning lootis, et kaarte on sedavõrd palju, et neid jagub jagamiseks ka pärast jõule.

"Headust pole kunagi liiga palju. Seepärast on need ilusad kaardid ja mõte neid lugejatele laiali jagada väga ilus mõte ja toob kindlasti paljudele rõõmu," tunnistas kaarte vastu võtnud teenindusosakonna juhataja Sirje Undusk.

Ja juba tulidki esimesed laenutajad ning lapsed pistsid neile pihku esimesed kaardid. Kaardi saanud olid esiti üllatusest päris keeletud, kuid siis lõid neil silmad särama ning pärast sealt soojade sõnade ja soovide lugemist kippus naera- tus vägisi suule. Jah, tõesti, hea tegemine ja rõõmu kinkimine ei vaja sugugi suuri kulutusi, vaid tegelikult väga lihtsaid asju.

Lugejate poolt tahaks palavad tänusõnad öelda kõige enam kaarte meisterdanud Remi Tõnissonile (1.a kl.), Karina Kalvistele (10. kl), Silver Rumpile (4.a kl) ja Andre Jalajasele (2.b kl) ning üleandmistseremoonial nimetatutele lisaks esinenud Roberta Pärnale, Kristina Rohtlale, Germo Toonikusele, J anete Olevile, Anu Peetsalule ja Katariina Noormägile. Pikk pai ka Põltsamaa ühisgümnaasiumi huvijuhile Mariin Sirkile ning Põltsamaa noortekeskuse noorsootöö spetsialistidele, kes raamatukogu töötajate ideel kohe sabast kinni haarasid ja aitasid laste soojad soovid kaartidesse vormida.

Kauneid jõule teile kõikidele!