« Tagasi

Kaunid tikandid raamatukogus

Helve Tamm  Vali Uudised (2012) 5. detsember, nr. 93, lk. 1.

Põltsamaa käsitööselts rõõmustab raamatukogu fuajees silma mitmesuguste tikanditega, mis liikmetel valminud aasta jooksul. Kes kingituste tegemisel kipub hätta jääma, seda inspireerib kõnealune näitus kohe kindlasti.

Põltsamaa käsitööseltsi eestvedaja Anne Ütt selgitas, et näitus "Tikandi ilu ja võlu" on valminud seltsi aastase kursuse jooksul. Tikanditega on märgistatud kõikvõimalikud uued ja vanad riideesemed ning nende kaunistustega on kirjatud isegi ehted.

"Vanu esemeid saab väikeste tikanditega palju värskemaks muuta ning tikand annab vanale uue hingamise ja elu. Siin näitusel pole kahjuks kõik kursustel käinud saanudki osaleda, kuna nad on oma töid juba varem ära kinkinud. Nõudlus käsitöö järele pole sugugi väike. Aga tikkimine on väga mõnus tegevus, lisaks saab tikandiga liialt ühetoonilist või igavat riideeset palju erksamaks muuta. Näiteks siin on üks detail palitust. Kui ma ei eksi, siis on see mansett või muu sarnane kaunistus. Muidu on mantel üleni musta värvi, aga kui lisada sellele tikitud mansetid, muutub riideese hoopis säravamaks ja uhkemaks," tutvustas Ütt näitusel olevaid esemeid.

Tõesti, väljapanek on armas ning sobib alanud jõuluaega ideaalselt. Samas saab sealt tõuke võtta isegi nõel ja niit kätte ning ehtida tikandiga kas linikuid, tasku- või käterätte või midagi muud. Kingitusi tahaks lähedastele ju teha ning miks ka mitte selleks tikkida.