« Tagasi

Uudis

Helve Tamm  Vali Uudised(2012), 23. märts, nr. 23, lk. 3.

Kes veebruaris ei jõudnud minna Põltsamaal kunstigaleriisse pArt vaatama Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuriosakonna näitust "Tsükkel", saab ennast vaid nahutada, sest väljapanek oli sedavõrd põnev, et võttis nii mõnelgi hinge kinni. Kõnealune näitus oli märkimisväärne ka seetõttu, et avardas tugevalt mõistet "skulptuur" ning lammutas selle ümbert harjumuspärase mõttekihi. Aimu öeldust saab siiski ka praegu raamatukokku minnes ning seistes silmitsi ühe väljapaneku eksponaadiga, robotiga. Ka see robot on skluptuur, kus juures oma ootamatu materjali tõttu veel eriti andekas.

Loodetavasti annab praegu raamatukogu külastajaid tervitav robotinimene selgesõnaliselt märku, et kunstigaleriis on pidevalt fantastilised ja silmaringi laiendavad näitused, mida tasub igal ühel kindlasti vaatama minna. Sest kunst pole ainult silmale iluks, vaid harib meie vaimu varjatud moel sügavuti, viib meie tunde- ja tunnetustasandi suurtesse kõrgustesse ning nihutab meie maailma palju-palju suuremaks.

Mullu valminud töö nimeks on "XY-Q-721" ning autori nime Eva Miks-On Leena taga peidab ennast Põltsamaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Tiia Miksoni tütar Eva-Leena Mikson.