« Tagasi

Raamatukogutöötajad õppisid veebientsüklopeediasse kirjutama

Vooremaa (2012), 20. oktoober, nr. 121, lk. 1.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liit ja MTÜ Wikimedia Eesti õpetasid teisipäeval Jõgeva Linnaraamatukogus maakonna raamatukogude töötajatele artiklite koostamist Vikipeedias, teatas omavalitsusliidu tegevjuht.

Tegemist oli esimese omataolise koolitusega Eestis. Koolituse käigus tutvustas MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige Teele Vaalma kõige olulisemaid reegleid Vikipeedia artiklite kirjutamisel.

Praktilise ülesandena loodi veebientsüklopeediasse lühiartikkel Jõgeva Maakonna Keskraamatukogust. Koolitus oli sissejuhatuseks novembris toimuvale Jõgevamaa artiklikonkursile.

"Meie maakonna raamatukogudes töötavad kindlasti kõige suuremad koha- ja kultuuriloo asjatundjad," ütles Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Raivo Suni.

"Loodan, et läbitud koolitus julgustab neid konkursil osalema. Samuti võiksid nad olla esmasteks juhendajateks neile, kel puudub varasem kokkupuude veebientsüklopeediaga, kuid kes soovivad konkursil osaleda."

Jõgevamaa artiklivõistlus on esimene maakondlik artiklivõistlus eestikeelses Vikipeedias. Konkursi peamiseks eesmärgiks on korrastada ja täiendada Jõgeva maakonda, selle asustust, pärandit, keskkonda ja inimesi käsitlevaid artikleid. Lisaks soovib konkurss teadvustada laiemalt Jõgevamaad kui huvitavat elu ja tegevuskeskkonda.

Jõgevamaa artiklivõistluse eestvedajaks on Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, keda abistavad Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu ja MTÜ Wikimedia Eesti.

Konkurss viiakse läbi ajavahemikul 1.-30. november ja sellel võivad osaleda kõik huvilised. Zürii annab välja kuni kolm Jõgevamaaga seotud suuremat auhinda ja mitmeid eriauhindu (raamatuid, Jõgevamaaga seotud meeneid jms).

Eriauhind antakse välja näiteks parimale Põltsamaa piirkonna artiklile. Konkursi lõppedes korraldab Palamuse kihelkonnakoolimuuseum osalejatele ja tunnustatutele vastuvõtu. Vikipeedia on kasutajaskonnas üha suuremat populaarsust koguv veebientsüklopeedia, mis areneb ja täieneb vabatahtlike koostööna. Eestikeelne Vikipeedia loodi 2002. Aastal ja tänaseks on seal umbes 102 000 artiklit.