« Tagasi

Raamatukogus kiideti tublimaid lugejaid

Helve Tamm  Vali Uudised (2012) 23. november, nr. 90, lk. 5.

Jõgeva maakonna keskraamatukogu lasteosakond tunnustas teisipäeval lõbusa koosviibimisega tublisid suvelugejaid. Kõige agaramad raamatusõbrad olid Põltsamaa ühisgümnaasiumi IIb klassi õpilased, kes klassi peale kokku lugesid suvejooksul läbi lausa 166 raamatut.

Lasteraamatukogu Põltsamaal korraldab igal suvel lastele suvelugemise, mis tähendab, et noori suunatakse raamatuid lugema ka suvisel ajal. Sügisel võetakse tulemused kokku ning tunnustatakse tublimaid ka magusa koogi ja põneva inimesega kohtumisega. Lisaks ehitatakse lõbus paberist ussike, mille igale lülile kirjutatakse lapse nimi. Ikka nii mitu korda, kui mitu raamatut ta on lugenud. Peab märkima, et IIb klassi ussike tuli üpris pikk. Ikkagi 166 raamatut. Siinjuures ei saa jätta eraldi märkimata ka väikest Anel Volmerit, kes ise ei käi veel kooliski, kuid on suvel jõudnud lugeda läbi suisa 43 raamatut. Väga tubli saavutus nii väikeselt raamatusõbralt! Kindlasti peab kiidusõnu ütlema teistegi klasside kohta, kes oma tulemusi enda ussikese peal näitasid.

Teisipäeval olidki kõik silmapaistnud algklasside õpilased kutsutud raamatukokku, kus neile luges oma jutukesi Jõgevamaa lasteraamatu "Jõks ja viis imelist päeva" autor Heiki Vilep. Kirjanik oli ühe lookese spetsiaalselt kohtu- mise ja laste tunnustamise auks kirjutanud. Pärast jutuvestmist tehti ka suu šokolaadikookidega magusaks.

Kõik eelnimetatud ussikesed on aga lasteraamatukogus seinale sätitud, et igaüks võiks nendega tutvuda. Kui ussikeste kehad-lülid on raamatukogutöötajate kätetöö, siis nende pead on valmis meisterdanud lapsed ise.