Kingitus Põltsamaa linnale

Rutt Rimmel  Vali Uudised(2012), 28. märts, nr. 24, lk. 3.

Põltsamaa linna teenetemärgi kavaleri Helmut Anieri abikaasa Kersti Haliste kinkis Põltsamaale Rootsis ilmunud teose "Eesti Rootsis", mis anti välja tollal samaaegselt nii eesti kui ka rootsi keeles. Raamatu autoriks on Bernard Kangro ning selle kirjastas Eesti Kirjanike Kooperatiiv Lundis 1976. aastal. 
Rohkete fotodega illustreeritud raamat annab ülevaate eestlaste saatusest, elust ja tegevusest Rootsis rohkem kui 30 aasta kestel, alates põgenemisest 1944. aasta sügistormides. Selles teoses puudutatakse küsimusi, mille ees on seistud ühiselt selgesti piiritletud rahvustundega. Onju oma saatusega iga eksiilgrupp, kes on ootamatult välja kistud oma senisest kultuuri- miljööst - oma kodumaast. Raamatust saame ülevaate ka eestlaste kogemustest selle olukorra ohvritena ja nende probleemide lahendajatena. 
Kingitud raamatu annavad Jõgeva maakonna keskraamatukogule üle Helle ja Heido-Harri Metsjärv ning Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots. Juba lähiajal on selle väärtteosega võimalik tutvuda kõigil raamatukogu külastajail.