« Tagasi

Prominendid laenutasid raamatuid

Helve Tamm  Vali Uudised(2010), 27. oktoober, nr. 81, lk. 1.

Käimasolevatel raamatukogupäevadel võis möödunud reedel Põltsamaal  Jõgeva maakonna keskraamatukogust laenutaja leti tagant leida mitmeid tuntud inimesi, kes proovisid oma kätt raamatukogutöötajana.

Niinimetatult käe tegid laenutades valgeks lasteaia Mari direktor Tiia Kaeramaa, OÜ Kitzinger Progress juhataja Ulvi Punapart, linnavalitsuse haridusjuht Janne Karu, Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään, ERGO Kindlustuse müüginõustaja Ellar Sügiste ja linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisj oni liige Riho Laanes.

Ulvi Punapart märkis, et raamatukogus on kas või tunnike töötada huvitav ning meeldiv vaheldus senisele tööle. Nimelt tuleb tal muidu kindlal käel juhtida kollektiivi, millest 85% moodustavad mehed. Raamatukogus seevastu on valdavenamus naised.

"Olen sellel kohal juba teist aastat. Jah, mehi juhtida on suhteliselt raske ning alguses neilegi harjumatu, et tööd juhib naine. Aga ajapikku on ära harjutud ning kui veel nähti, et asjad sujuvad ja minu otsused olid vajalikud, tekkis ka austus. Seda peab küll ütlema, et kõik meie töölised on väga tublid," rääkis Punapart.

Jälgides kõikide tuntud inimeste laenutusleti taga toimetamist, võis tõdeda, et oma ajutist tööd nauditi ning saadi hästi hakkama. J a pole ka mingi ime, sest raamatukogu töötajad on suutnud enda ümber luua niivõrd sooja ja positiivse õhkkonna, et töö seal lausa lendab käes. Ka sõbralikud õpetussõnad ajutistele ametipostil istujatele ainult süvendasid tahet tegutseda. Nii tuli kohati neid isegi natuke taltsutada, sest muidu oleksid asenduslaenutajad tormanud vabal tahtel ise kõiki töid ära tegema.

Kokkuvõttes jäid päevaga rahule nii kliendid, raamatukogu töötajad kui ka ajutised laenutajad ise.