« Tagasi

Maailmarändurid peatuvad viivuks Põltsamaal raamatukogus

Helve Tamm  Vali Uudised(2010), 15. september, nr. 69, lk. 5.

On küllalt palju inimesi, kes armastavad ise rännates maailma avastada, kuid on ka neid, kes tahavad küll maailma eri paigust kõike teada, kuid eelistavad seda teha läbi raamatute. Mõlemate soov saab rahuldatud, kui kohtuda kirjanike perekond Petronega ja lugeda nende kirjastatavaid raamatuid "Minu ... " sarjast.

Kes raamatukogus tihe külastaja, on ehk tähele pannud, et ühe pika rivi riiulil on enda alla võtnud reisisari "MinuItaalia", "Minu Ameerika ... " jne. Kõikide nende raamatute taga on kirjastus Petrone, kelle asutajaks 2007. aastal oli kirju eluga Eesti ajakirjanik, teleajakirjanikja blogija Epp Petrone, sündinud nimega Epp Saluveel, 20. juulil 1974 Viljandis. Koos itaallasest abikaasa Justin Petronega, kes on ka ajakirjanik, on neid huvitanud igasugune maailmas ringirändamine ja selles vallas uute teadmiste kogumine. Nii on nad ise ja teiste endasuguste abil valanud ''Minu ... '' sarja vormi päris mitmeid raamatuid. Lisaks teisigi lugemisteernasid.

Praeguseks kahe lapse ema Epp Petrone on jõudnud olla boheemlasest vabakutseline ajakirjanik, töötanud Mulgi ja Tartu raadios, ajakirjas Favoriit ja olnud toimetaja Kiur Aarma saadetes "Õhtul õhus" ja "Kahvel", õpetanud ülikoolis loovkirjutamist ning toimetanud Malaisias "Robinsone". On seigelnud Iisraelis, Küprosel, Kreekas ja Kanaari saartel ning elanud Indias näljapajukil. Pere loomisel elanud Ameerikas koduperenaisena, toonud ilmale kaks last ja jõudnud lõpuks raamatute kirjastamiseni. Käed-jalad tööd täis nagu öeldakse.

Nagu juba see napp ülevaade ütleb, on Epp Petrone elu üks suur ja kirju lõngakera, kuhu mahub veel ja veel põnevaid seiklusi ja paberile kirjutamata lugusid. Kes ise maailma reisides avastavad, võivad tema ja ta abikaasaga reedel Jõgevamaa keskraamatukogus suheldes leida äratundmisrõõmu, kes aga armastavad matkata läbi raamatute, saavad mõlemaid kuulates palju uut ja põnevat teada.