« Tagasi

Edgar Valteri raamatutegelased said laste käte all oma näo

Ülle Lätte  Vali Uudised(2010), 13. jaanuar, nr. 3, lk. 5.

 

Põltsamaa raamatukogus on alates 11. jaanuarist avatud väga omanäoline näitus. Tööde autoriteks on lapsed kogu vabariigist. Tegemist on laste poolt meisterdatud kirjanik Edgar Valteri raamatutegelaste maskidega.

Möödunud aastal korraldas Eesti Lastekirjanduse Keskus armastatud lastekirjaniku Edgar Valteri 80. sünniaastapäeva puhul kirjaniku raamatutegelaste maskide meisterdamise konkursi. Osa võtsid 3.-6. klasside õpilased. Töid laekus üle vabariigi palju ja parimatest töödest kokku pandud näituse põhjal võib öelda, et laste fantaasia ja kujutlusvõime on väga elav.

"Konkursi tulemusena sündis maskide näitus, mis on nüüdseks jõudnud meie raamatukogu konverentsisaali," räägib Jõgevamaa Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Nelli Orgmaa. Konkursile laekus ligi kakssada tööd. Laste silmade ja käte kaudu olid näo saanud nii naksitrallid, kunksmoorid, pokud, pintselsabad, krõllid kui ka paljud teised raamatutegelased. Praegu rändab 69st maskist koosnev näitus mööda Eestimaa raamatukogusid. Põltsamaal saab värvikaid töid näha kuni 13. veebruarini. Jõgeva raamatukogus on sama näitus üleval 15.-27. veebruarini. Teinud Eestimaale ringi peale, lõpetab näitus teekonna Võrumaal, kus maskid antakse üle Pokumaale.

Nelli Orgmaa nimetab, et põltsamaalased on raamatukogu konverentsisaalis olevate näitustega juba harjunud. Asutuse külastajad ei unusta kunagi kiikamast üle konverentsisaali ukse, et vaadata, mida huvitavat taaskord selle seintele vaatamiseks riputatud on.

Praegust näitust käivad Orgmaa sõnul vaatamas nii lapsed kui ka täiskasvanud.

Jõgevamaalt on näitusel kaks Laiuse põhikooli lastelt pärit tööd. 6. klassi tütarlaps Piia Prigitta Pärtin on esindatud tööga "Kakuke" ja 5. klassi õpilane Stella Ingrit Liinamäe tööga "Kassike".