Prima Vista lõpetab Põltsamaal

Toomas Reinpõld  Vooremaa(2010), 8. mai, nr. 51, lk. 3.

 

Kui Tartu Ülikool 2002. aasta kevadel traditsioonilist raamatumessi korraldas, ei aimanud veel keegi, et sellest võiks alguse saada kogu Eestit hõlmav kirjandusfestival. Nii aga läks ja tänavu saab taoline kultuurisündmus teoks juba kuuendat korda. Festival algab küll Tartus, ent tavaks on saanud, et see lõpetatakse kusagil mujal Eestimaal. Tänavu on see au Põltsamaa linnal.

Jõgevamaa Keskraamatukogu ja Põltsamaa linnaraamatukogu juhataja Rutt Rimmeli sõnul pidasid nad programmi kokkuseadmisel silmas, et sealt leiaksid endale midagi sobilikku igas eas ja erineva maitsega inimesed.

Esimene osa kirjandusfestivalist on mõeldud lastele. Esitletakse raamatut „Tervisest läbi lapse meele ja keele." See on Põltsamaa Ühisgümnaasiumi algklassilaste omaloomingu põhjal valminud kogumik. Raamatu väikestele autoritele annab aukirjad üle Henn-Kaarel Hellat.

Esinevad breiktantsutrupid „Complete" ja "JU –Street", avatud on Urmas Nemvaltsi koomiksituba lastele. Kirjandusloolise ekskursiooni korraldab raamatukogu koostöös Põltsamaa Muuseumiga. Esitletakse raamatut „Mehed ei nuta".

Järgneb kontsert laulvatelt kirjanikelt. Kirjandusliku päeva lõpetab õuekino, mida näitab Artur Talviku meeskond. „Lohetätoveeringuga tüdruk" on valminud Stieg Larssoni ülimenuka romaani põhjal. Peetakse raamatulaata, saab maitsta maakonna esindussuppi.