Tulemas on loetud raamatute laat

Rutt Rimmel  Vali Uudised(2010), 19. märts, nr. 21, lk. 2.

 

Raamatukogu võtab vastu kasutatud raamatuid kodustest kogudest

 

Igaühel meist on raamatuid, mis koju enam ära mahtuda ei taha või mis on kunagi ostetud, läbi loetud ja nüüdseks unustuse hõlma vajunud. Raamatut ju eesti inimene ära ei viska, tuttavale ka vana asja ei kingi ning nii ongi meie kodudesse kuhjunud tarbetut kirjavara.

Siinkohal tuleb appi raamatukogu. Annetades oma kodused ülejäägid raamatukogule, saame nendega asendada oma lagunenud või kaotsi läinud eksemplare ning ülejäänud sümboolse hinna eest ära müüa. Saadud väikese tulu aga suuname uuesti raamatute, just eriti nõutavate teoste ostmiseks.

Jõgeva MaakonnaKkeskraamatukogu on varemgi vastu võtnud kodudesse seisma jäänud raamatuid ning korraldanud nende odavat müüki, samuti neid lausa tasuta ära andnud. Kogemused näitavad, et taoline ettevõtmine vajab kordamist, sest paljud inimesed ei ole veel avastanud sellist võimalust oma üleliigsete raamatute realiseerimiseks. Teised jälle pole kursis, et ka raamatukogust võib väga soodsalt soetada teose, mis kunagi jäi ostmata.

Et rõõmu jaguks kõigile, oleme plaaninud korraldada kogutud raamatutest loetud raamatute laada. Ürituse heaks kordaminekuks palumegi vaadata üle oma kodused raamaturiiulid, sorteerida välja ebavajalik ning tuua see raamatukogusse. Võtame vastu lasteraamatuid, ilukirjandust, teatmeteoseid ning aimekirjandust, aga ka kassette, DVD- ja CD-plaate. Äraantavad teavikud peaksid olema puhtad ja terved.

Seekordne raamatulaat saab teoks 9. mail Põltsamaa lossihoovis Tartu kirjandusfestivali Prima Vista raames. Annetused palume tuua meie raamatukokku Põltsamaal (Veski 3) tööpäevadel kell 8.00-18.00 märtsi- ja aprillikuu jooksul, et meil jätkuks aega kirjavara sorteerimiseks ja laadaks valmistumiseks.

Kuigi tegu on keskraamatukogu ettevõtmisega, sõidame ringi kogu maakonnas ja eelnevalt kokkuleppele jõudes võime raamatuid vastu võtta ka teiste raamatukogude juures. Äärmisel juhul oleme valmis raamatutele koju järele tulema.

Seega, teeme oma kodudes uutele raamatutele ruumi, aitame raamatukogul asendada lagunenud eksemplare ning võimalda me teistel inimestel rõõmu tunda ammu unustatud menukist.