Kristallkausid võivad keha terveks laulda

Helve Tamm  Vali Uudised(2010), 26. veebruar, nr. 15, lk. 5.

 

Oma hinge, vaimu ja keha ravimiseks või tasakaalustamiseks on maailmas välja töötatud erinevaid võtteid ja meetodeid. Üheks selliseks on kristallkausside heliga masseerimine. Kuna inimene on juba oma loomult väga uudishimulik, sai endagi uudishimule järele antud ning esmaspäeval Põltsamaal raamatukogus toimunud kristallkausside laulu kuulama ja helide massaazi tundma mindud.

Inimesi kogunes üllatavalt palju. Suurem osa heitis ennast raamatukogu saali põrandale pikali, mässides ennast sooja teki sisse, paar inimest, mina ise nende hulgas, istus toolidel. Jälgisin huviga, kuidas seansi läbiviija Aivar Täpsi sättis kausse õigesse ritta ning süütas neis küünla. Igas suuruses kausse oli 13 ehk iga tsakra jaoks üks kauss. Seda, mis on ja mida tähendab tsakra, ei pea tänasel päeval vist enam kellelegi seletama. Oleme idamaade kultuuri endasse imedes nii kaugele jõudnud, et isegi sülelapsed teavad seda. Niisiis - kausid paika sätitud, küünlad ja viiruk põlema ning ruum pimedaks tehtud, algas mäng pihta.

Täpsi poolt erinevate trummipulkadega kausse koputades ja mööda nende servi keerutades täitus ruum võimsatest helidest. Õhk ise hakkas vibreerima ja seda kõike võis suisa füüsiliselt tunda. Käed jalad olid korraga kui vatti täis ning kehaliselt oli tajuda, kuidas helid füüsist mudisid. Need keerutasid naha pinnal ning tungisid sissegi.

Samal ajal, kui kogu keha lainetas kristallide laulus, istus peas üks tüütu vadistaja, kes muudkui arutles igapäevaste toimetuste üle. Sekka kommenteerides kõike, mida keha tundis ja kuidas helidele reageeris. Nagu näiteks seda, et "suu vajus juba lahti ning kohe-kohe hakkab sul "uurikett" suunurgast voolama. Hea, et ruum pime on ja keegi ei näe sind. Näe, käsi ei tunnegi enam. Jessukene, keegi on magama jäänud ja norskab

põrandal jne, jne". Vatraja jutu taustal kerkisid suletud silmade taha väga huvitavad pildid. Millegipärast ninjadest, kes ühte naist kinni hoidsid, Jaapani keisritest ja lisaks kaks beduiini kaameliga, kes jälgisid Siinai kõrbes päikeseloojangut. Peale selle veel veider nägemus nunnadest, kes valmistasid üht naist ülevaks rituaaliks ette. Nähtud pildid olid nii hämmastavad, et isegi peas pidevalt vatrav tüütu sell jäi üllatusest vait. Indiaani teadjameeste sõnul on inimese Väikese Mina üheks olulisemaks ülesandeks panna see vatraja vaikima. No iga tahes lõpuks see tõesti ka õnnestus.

Siis sähvatas hele valgus, kostsid teravad kellukese helid ning 45 minutit kestnud laul oligi läbi. Kõik ärkasid aeglaselt ja isegi vaevaliselt. Kõikides lihastes valitses tunne nagu oleksin koos Kikuga olümpiamängudel suusatanud samal ajal, kui pea oli kahe kõlari vahele surutud. Isegi vadistaja ei suutnud enam sõnagi sekka öelda. Tähendab kuuldud võimsad helid masseerisid tõeliselt. Igal juhul sain otsese tõestuse, et helid pole ainult kõrvadele, vaid nad loovad, mõjuvad ning toimivad otse füüsiliselt.

 

Heliga loodi maailm

 

Praktiliselt iga religioon ja vaimne või esoteeriline liikumine on väitnud, et maailma loodi heli abil. Hindude väitel kostus universumi tumedas vaikuses heli "Aum" ja Piibliski kirjutatakse, et Jumal ütles:

"Saagu valgus!". Kaug- Idas usutakse, et maailm loodi gongiheliga või merikarbi puhumise häälega. Austraalia hõimude arvates loodi aga maailm didgeridoo heliga ning egiptlased olid veendunud, et nende jumal Thoth lõi maailma oma häälega.

Samas on heli ravimiseks kasutatud niikaua, kui inimesed on üldse eksisteerinud. Näiteks šamaanitrummi helid, laulmine, häälega palvetamine, kellukestega helistamine, isegi kirikukellade mäng jne. Hopi indiaanlased on ennustanud, et kunagi tulevad nn vikerkaareinimesed, kes hoiavad käes kristallkausse, mille helidega parandatakse ja tõstetakse oma teadvust. Ka Ameerika müstik Edgar Cayceja Saksa filosoof Rudolf Steiner on ennustanud, et puhtaid helitoone kasutatakse juba enne käesoleva sajandi lõppu ravimiseks. Nostradamuse ettekuulutuse põhjal hakatakse puhta heliga vähki ravirna 1998. aastast. Lõpuks on helide tervendava mõju idee võtnud omaks ka skeptikud läänemaailmast ning nüüdseks on tekkinud küllaltki tugev heliga ravitsemisele pühendunute kogukond. Nimetatud ala asjatundjad on jõudnud Eestissegi, kuigi praegu võib öelda, et sellega tegeleb vaid paar inimest.

Üks neist, Aivar Täpsi, nentis, et peale tema teeb kristallkausside heliga teraapiat tema õpetaja, kes õppis nimetatud ala Ameerikas ja Jaapanis.

"Õppisin tema juures põhitõdesid, kuid ülejäänud oskused omandasin iseseisva tööga. Kristallkaussidega mängu alustasin möödunud aasta suvel," selgitas Täpsi. Tema sõnul otsis ta kaua aega kohta, kust endale kristallkausse tellida, sest anumad pole lihtsad, vaid eriliselt valmistatud. Nimelt mäekristallid purustatakse ning sulatatakse siis 3000-kraadise kuumuse käes vajaliku kujuga nõuks. Töö on väga peen ja spetsiifiline, kuna iga anum peab olema vastavalt tsakratele konkreetse suurusega, laitmatu kujuga ning kokkuvõtteks andma just õige heli. Täpsi teada tehakse taolisi kausikesi vaid Ameerikas ja Hollandis. Tema tellise need endale Hollandist.

 

Kristallide muusika

 

Kristallkausside muusika on sisuliselt vibratsiooniravim, põhinedes uskumisele, et kõik, mis universumis on olemas, omab mingit vibratsiooni ja sagedust. Sagedusel, millel ükskõik milline objekt või isik kõige loomulikumalt vibreerib, nimetatakse resonantsiks. Kõik keha energiakeskused ehk tsakrad, luustikja siseorganid omavad unikaalset resoneerimissagedust. Kui mingi osa sellest vibreerib ebaloomulikult ja loob teistega koos disharmoonia, nimetatakse seda haiguseks. Keha hinnatakse terveks siis, kui iga rakk ja organ loob resonantsi, mis on kooskõlas terve kehaga.

Asjatundjate väitel kiirgab kristallkausside muusika puhast halograafilises vormis kiirguslikku valgust, mis vastab oma tooniIt meie eeterlikele organitele. Laulavad need anumad aga väga puhtal siinusekujulise laine ga toonil. Siinkohal võib öelda, et jutt on jumala õige, kuna seansil oli tunda, et kogu keha tajus endas ja enda peal sellist lainetavat liikumist.

Läbi puhaste kristallide loodud helid võivad ajulaine muuta vananevate ajupiirkondade teadvust. Seega on tõenäoline, et need vabastavad eri hormoone ja neurokemikaale, mis pärsivad valu, tugevdavad tahet ja loomingulisi andeid ning ületavad sõltuvusi.

Igal juhul oli esmaspäeval saadud kogemus võimas. Kui keegi küsib, kas see oli hea või halb, siis taolist hinnangut kristallkausside laulule anda ei saa. Vähemalt mina ei saa. See kõik lihtsalt oli, oli keha läbistav, rakkudeni läbimudiv ja oimetuna maha jättev. Ja mis kõige tähtsam - igaühel endal tuleks seda läbi kogeda. Eks siis saab soovi korral anda ka hinnangu. Kui keegi pärast sellist elamust seda teha veel oskab.