« Tagasi

Tulemas on taas raamatuvahetuslaat

Vali Uudised(2009), 25. september, nr. 71, lk. 6.

 

Raamatukogu võtab vastu kasutatud raamatuid kodustest kogudest igal tööpäeval kuni 21. oktoobrini, et korraldada raamatukogupäevade ajal, so 26.-29. oktoobril saadud annetustest raamatu vahetuslaat.

Kevadel, raamatu ja roosi päeval, korraldasime esmakordselt laada, kus müüsime ja jagasime tasuta inimeste poolt raamatukogule annetatud kasutatud või riiulisse seisma jäänud raamatuid.

Tookordne ettevõtmine läks kenasti korda - saadi ära tuua oma koduseid ülejääke ning meie raamatukogu sai pakkuda odavat raamatu soetamise võimalust. Juba tookord oli näha, et see ettevõtmine vajab kordamist, sest paljud inimesed avastasid alles siis enda jaoks toreda ja kasuliku võimaluse üleliigsete raamatute realiseerimiseks. Raamatut ju Eesti inimene ära visata ei söanda, paraku ei pruugi kodu aga kõike ära mahutada ning, mis seal salata, alati ei leia ostetud raamat ka lugejat.

Et oleks, millega raamatuvahetuslaadal kaubelda, palun tooge ülearused raamatud raamatukogule. Võtame annetusi - lasteraamatuid, ilukirjandust, teatmeteoseid ning aimekirjandust - vastu kuni 20. oktoobrini. Seega, aega on peaaegu kuu, et teha sorteerimist oma raamaturiiulis. Raamatud peaksid olema puhtadja terved, 
niisugused, mis sobivad teistele anda. Raamatukogul on võimalik tulla ka koju raamatutele järele, kui seda soovitakse.