Igor Mang: "Meie kõigi isa on Jumal taevas ja Herbert Kuurme oli tema esindaja."

Ülle Lätte  Vali Uudised(2009), 18. detsember, nr. 95, lk. 18, 19.

 

Enne raamatukogusse jõudmist jalutas tähetark koos koeraga Põltsamaad uudistades ringi. Mang möönab, et on Põltsamaal ka varem mitmeid kordi käinud. Lisab veel, et Põltsamaa linn on vaikne ja hea koht ja sellepärast meeldib talle siin jalutada. Sedapuhku käis astroloog oma koeraga ka Swedbanki kontoris ja postkontoris.

"Vaatasin, et pangas töötavad ilusad noored tüdrukud. Nad tegid alguses väga suured silmad, olid segaduses, kui ma sisse astusin vaatasid, et keegi must mees ja must koer," räägib tähetark muigvelsui. "Ütlesin, et tulin teile soovima rõõmsat jõulukuud ja algavaid jõulupühi. Kui ma 23. detsembri Maalehe horoskoobile viitasin, hakkasid nad taipama, kes ma olen. Kõik postkontorid ja raamatukogud on Kaksikute märgi all.. Kuna mina olen üsna tüüpiline Kaksik, pean oma märgi institutsioonides töötavaid inimesi tervitama."

Koer Sulfat nimetab Mang oma truuks kaaslaseks ja sõbraks, kes tähetarga sõnul umbmääraselt öelduna "kõik õiged asjad üles leiab". Sulfa, nähes, et peremehel läheb ilmselt rohkem aega, sätib end raamatukogu saalis küll korraks magama, kuid noore koera rahutu hing sunnib looma peagi rahvaga tutvust tegema minema. Tutvumine käib nii, et mõnel limpsatakse keelega üle käe, mõnel "pestakse" käed lausa puhtaks, viimati nimetatud kategooria alla käib ka allakirjutanu. Paari inimese suunas laseb koer aga lausa hoiatava valju haukumise lahti. Mis tema peakeses toimub, teab küll ainult Sulfa ise ja võib-olla ka koera peremees Mang. Rahva sekka astub ka astroloog ise, lastes end koos salongiõhtule tulnutega pildistada.

Astus horoskoobikaardi põhjal päevapealt abiellu

Lopsakat habet kandvast Mangist õhkub erilist rahulikkust ja tasakaalu. Astroloog ütleb, et tal on astroloogialoengute pidamise käigus läbi sõidetud kogu Eestimaa. Esimene loeng olevat toimunud 1981. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi klubis. Pärast seda kutsuti tähetark dr Noormanni - Tõnu Otsa - poolt organiseeritud perekonnanõuandiasse tööle.

"Töötasin seal kolm kuud. Sel ajal väga avalikult minu alal töötada ei tohtinud. Üks ajakirjanik sai teada, tuli kohale ja hakkas uurima. See oli väga tähtis ajajärk, mil ma töötasin välja horoskoobi koostamise meetodid, mis on jäänud praeguseni enam-vähem samaks," jutustab Mang. Selle kolme kuu jooksul kutsusid perekonnanõuandla töötajad oma tuttavaid ja ka neid inimesi, kel olid ankeedid täidetud ja kes otsisid omale elukaaslast. "Sain kinnitust, et kui mehel on Kuu ja Veenus halvas seisus ning naisel Päike ja Kuu, siis neil on suuri raskusi elukaaslase leidmisel. Nõuandlal õnnestus 30% elukaaslast otsinud inimestest ankeetide põhjal kokku viia. Inimeste kohta koostatud horoskoop näitab sobivust palju täpsemalt." Tähetark möönab, et ka tema ise on leidnud endale horoskoobi abil elukaaslase. See toimus 1990. aastal, kui ta ühe seminari käigus horoskoope joonistas.

"Kõige viimasel õhtul joonistasin horoskoobi Küllikesele ja vaatan, et - mamma mia! - see on ju minu naine. Leppisin temaga Kadrioru tiigi ääres kohtumise kokku. Õhtul läksin tema juurde koju ja ütlesin, et mis me ikka mõtleme, hakkame elama. Nüüd täitub sellest varsti juba 20 aastat," räägib Mang, lisades, et kui inimesel on horoskoobis abielu pool väga hästi näidustatud, siis leiab ta omale abikaasa ka ilma psühholoogi ja astroloogi abita. See olevat saatus. Mang nimetab, et tema ise hakkas horoskoope koostama 1971. aastal ja seega on tal väga suur praktika.

Kuulus astroloog on olnud Kuurme õpilaseks

Mang on kokku puutunud ka legendaarse kirikuõpetaja Herbert Kuurmega.

"Õppisin kolm aastat Usuteaduse Instituudis ja käisin Kuurme juures kodus eksameid tegemas. Kuurme õpetas meile, kuidas viia läbi jumalateenistust. Mulle jäi see väga hästi meelde sellepärast, et kui ta teenistust läbi viis ja pihikõnet pidas, siis ta alati nuttis. Ta oli tähtkujult Vähk. Tema kodu oli kirik ja kirik oli ta kodu," jutustab tähetark. "Meie kõigi isa on Jumal taevas ja Herbert Kuurme oli tema esindaja Põltsamaal. Kiriku ja religiooni roll on inimese elus väga tähtis. Kui kommunistlik ideoloogia tahtis kogu maailma vallutada, arvati, et kogu elu läheb ilmalikuks, kirik ja usk kaovad ära. Mind huvitab see teema väga. Isegi riigid sünnivad ja surevad, kuid kirik jääb. Järelikult siin on midagi niisugust - usk, religiooni alus, on müstika. Astroloogia aitab seda kõike mõista.

Energiat on vaja vahetada

"Käin hea meelega esinemas, sest energiat peab vahetama ja esinemine on mentaalseenergia vahetus. Kõik on energia. Materialiseerunud maailm on jäätunud, kristalliseerunud energia. Elujõud, mis kõik kasvama ja liikuma paneb, on peenem energia. Sellest veel peenem on mõtteenergia," räägib Mang. Ta lisab, et Eesti ühiskond on omaette organism ja kui mõnel inimgrupil siin on väga halb, on see sama, kui inimorganismil näiteks valutaks magu. Kui seda valesti ravida, jääb veel rohkem organeid haigeks. Ka kogu inimkond on üks organism. Inimene vajab perekonda, perekonnale järgneb sugukond jne. Tähetark jõuab arutlusega välja sinnani, et kogu inimkond kuulub päikesesüsteemi, mis omakorda kuulub galaktikasse, galaktikad kuuluvad universumi ja see kõik on üks tervik.

"Huvitav on see, et Egiptuse targad preestrid teadsid neid asju juba ammu, nüüd aga avastatakse seda uuesti ja tullakse selle juurde tagasi. Kõik asjad on omavahel seotud. Kõik, mis inimese elus juhtub, on astroloogias täpselt ette määratletav," räägib Mang.

Inimese kõige väärtuslikum osa on tema teadvus

Rahva seast tulnud küsimusele, kas inimene Maal elab üle kliimamuutused, vastab Mang, et see on rohkem küsimus Anto Raukasele ja et tema ei oska sellele vastata.

"Praegu elab maakera üle väga suuri muutusi ja meie kaasa arvatud. Eks keegi või midagi ikka alles jääb. Kuid milleks selle pärast muretseda. Tehkem seda, mis on meie kohus. Seda, mida on vaja teha veel täna õhtul, homme ja nii edasi. Küll Jumal teab, mis milleks hea on ja meie ei kao mitte kuhugi. Kes on head sõbrad füüsilises maailmas, on sõbrad ka teispoolsuses. Tähtis on mitte unustada, et sa oled siin ajutine ja peadki siit ükskord ära minema," selgitab Mang. "Teadus on praeguseks väga palju teadmisi juurde andnud ja tulnud ka mõistmisele, et teispoolsus on olemas. Inimese eksistentsi mõte maa peal on osaleda loomingus, nii nagu tema taevane isa on looja. Inimene on suures loomeprotsessis osaleja ja tema elu eesmärk on teadvuse avardumine. Kõige inimlikum, kõige väärtuslikum osa temast on teadvus ja seda peabki arendama. Mitte see, millised on tema biitsepsid ja kuidas ta riietub." Mang räägib, et inimese hinges on olemas mälu. "Meie aura koosneb seitsmest osast ehk kehast: on eeterkeha, astraalkeha, mentaalkeha, vaimkeha, millel on veel oma jaotus. Teatud asju inimene tunneb, teatud asju ei tea. On olemas selgeltnägijad, kes neid näevad. Olen selliste inimestega kohtuda püüdnud ja käinud sellistel kongressidel, kus on koos parapsühholoogid ja imearstid. Olen olnud tervisega hädas, läinud imearsti juurde ja samal õhtul olin terve, nagu poleks mitte midagi olnudki. Imearst isegi ei puuduta sind, vaid tegeleb su hologrammiga ja täidab sind energiaga. Sellist asja pole teinud ükski ametlik arst. Võimeid on igasuguseid ja nüüd ongi käes see aeg, mil informatsiooni rohkus aitab neid leida." Tähetark möönab, et Eestis on selliste võimetega inimesi omajagu.

"Televiisoris on võistlussaated. Ka mind on nendesse kutsutud, kuid mina sinna ei lähe. Nastja on noor ja ilus, las tema käib. Mul enam ei sobi sinna minna. Ja kui lähen, siis koos Sulfaga. Sulfa leiab kohe kõik õiged asjad üles," ütleb tähetark.

Keerulised süsteemid on määratud hukule

Praeguse aja kohta ütleb Mang, et kui mõni asi on väga keeruliseks kätte läinud, siis lahendus hakkab vaikselt väga lihtsast peale. Praegused ökokülad jms on astroloogi sõnul nn tulevane laps, millele on juba alus pandud.

"Asi on väga keeruliseks aetud. Nii ei saa midagi ehitada ega teha, kui on tohutult seadusi. Seaduse muutmise seaduse seadus ... iga asja peale on seadus. Inimesed on ära kammitsetud ja nii ei saa elada. Võidab see ühiskond, kus on ainult kümme käsku - rohkem polegi vaja. Olema peab ka surmanuhtlus. Seadusi peab olema vähe ja ühiskond peab toimima loomulikust intelligentsusest. Vanal talurahval olid omad tavad, kombed ja traditsioonid. Kui need ära lõhutakse, hakkab kaos."

2012. aasta kohta ennustatava maailmalõpu või ehk ka inimkonna ajaloo tähtsündmuse kohta ütleb tähetark, et kui on olemas teatud informatsioon, siis on järelikult tulnud aeg.

"Kui seda on räägitud juba suurtele inimhulkadele, siis on tulnud aeg hakata selle järgi ka elama. Kuid vanad süsteemid ja monopolid ei taha muutuda, need toovad raha sisse. Kuid ühel hetkel toimub nende kokkukukkumine. Nii nagu kukkus kokku nõukogude süsteem. Eestis peaks elu olema võimalikult tihe ja väikeettevõtlust peaks olema palju. Talutootmine peab tagasi tulema. Vaja on struktuurseid ümberkorraldusi," räägib Mang. "Põhiline on see, et Eesti ühiskond oleks solidaame. Vaja on ühtekuuluvust ja vaja on ühiselt tegutseda."

Tähetark soovitab Põltsamaa rahval end taas siia loengut pidama kutsuda, sest teema on väga suur ja väga palju asju on jäänud veel rääkimata.