Põltsamaa raamatukogu kutsub raamatu ja roosi päevale

Aive Rimmeld Vali Uudised(2008), 16. aprill, nr. 29, lk. 4.

 

23. aprillil, jüripäeval, tähistatakse rahvusvahelist raamatu ja roosi päeva.

Jõgeva Maakonna Keskraamatukogus on seda päeva tähistatud alates 2000. aastast. Ka selle aasta 23. aprillil leiavad raamatukogust palju põnevat need, keda huvitavad lisaks raamatutele ka lilled.

Meile tulevad külla tunnustatud oma ala spetsialistid. Külalisesineja Eevi Siibak, "Orhideeraamat algajale" autor, kõneleb orhideede kasvatamisest kodustes tingimustes. Eevi Siibak, kes on Tallinna Botaanikaaias arhideesid kasvatanud juba 18 aastat, lubas oma loengus õpetada, kuidas leida kaupluste valikust kergemini kasvatatavaid orhideesid ja kuidas nende eest hoolitseda. Ta tutvustab erinevaid orhideeliike ja vastab küsimustele.

Üritusest võtab osa ka taluperenaine Krista Kukk Viljandimaalt, et jagada oma kogemusi püsilillede kasvatamise alal. Tema enda aeda tunnustati 2004. aastal "Kauni kodu" konkursi võitja tiitliga. Kõigil huvilistelan võimalik ka istikuid kaasa osta. Pakkumises on just klassikalised taluaia püsikud: karukellad, kullerkupud, hostad, päevaliiliad, floksid.

Kirjastused Tea ja Maalehe Raamat tutvustavad uusi raamatuid ja pakuvad müügiks erinevaid teatmeteoseid, kodu- ja aiandusalast kirjandust, koka-raamatuid, kalendreid ja lasteraamatuid. Maalehe Raamat võtab vastu ka ajalehtede ja ajakirjade tellimusi.

Meeldivate kohtumisteni raamatukogus.