« Tagasi

Aastalõpupeol tunnustati valla Aasta Tegijaid

Riina Mägi Vooremaa(2008), 5. jaanuar, nr. 2, lk. 1.


20. detsembril peeti Kuremaa lossis Jõgeva valla aastalõpupidu. Peale valla 140. juubeli aastale joone alla tõmbamise ja mõnusa meelelahutuse pakkumise kuulutati peol välja ka valla Aasta Tegijad 2007.

Juubeliaasta puhul tunnustati Aasta Tegijana lausa kolme inimest, kel kõigil ühevõrra suuri teeneid valla elu edendamisel. Laiuse raamatukogu juhataja Asta Leiten pälvis tunnustuse kui Laiuse Põhikooli muueseumitoa rajamise eestvedaja, Jõgeva valla 140. aastapäevale pühendatud ajalookonverentsi "Minu maa, minu vald, minu kodu" projektijuht ja muude Jõgeva valla 140. aastapäeva sündmuste korraldamisele kaasaaitaja; spordiajakiljanik Tiit Lääne kui Jõgeva valla 140. aastapäeva puhul ilmunud albumi ''Jõgeva vald - minu maa, minu vald, minu kodu" ja Vaimastveret tutvustava raamatu koostajaja toimetaja ning Paduvere talumuuseumis toimunud konverentsi "Spordikangelased tulevad Eesti külast" korraldaja; Vaimastvere Kooli direktor Väino Ling agakuiVaimastverepiirkonna külade seltsi Waks eestvedaja, Vaimastvere küla ja piirkonna haridus-, kultuuri- ja spordielu arendaja ja korraldaja ning heakorra edendaja.

Kõigi kolme Aasta Tegija sõnavõtustjäi kõlama mõte, et tunnustus neile on üksiti tunnustus nendele inimestele, kellega koos nad oma asju on toimetanud, kelle õla- või küünarnukitoetustoma tegemistes tundnud.

"Mina võin küll öelda, et kõigis siin üles loetletud ettevõtmistes on minu taga või õigemini minu kõrval olnud oma kolm-nelikümmend inimest," ütles Asta Leiten "Üksi poleks ma midagi teinud."

Valla poolt said Aasta Tegijad tunnustuskirja ja tänukingituse - Jaak Krivini sepistatud küünlajala.

Aastalõpupeo meeleolu aitasid kõrgel hoida Jõgeva Kultllurikeskuse Huvialakooli tantsustuudio Föönix rühm koosseisus Liina Prave, Kati Kask, Helen Moor, Eva Orupõld, Eline Selgis, Helen Kund ja Triin Kiho, tantsuklubi Stiil Jõgeva osakonna võistlustantsupaarid Kristo Treial-Grete Aare ja Joosep Moor-Johanna Maria Vilgats ning Tartu meesansambel Võta See Külli Ehastu juhendamisel. Viimase liikmed on Tartu Waldorf-Gümnaasiumi ansambli koosseisus korduvalt Alo Mattiiseni muusikapäevadel käinud. Kuigi nende kava oli eelkõige lahedale ja vaimukale Sõule üles ehitatud, on nende vokaalsed võimedki väljaspool kahtlust.

Tantsumuusika eest hoolitsesid Karl Madis ja Margus Martmaa ning viis, kuidas nad seda tegid, tagas tantsuplatsi pideva hõivatuse.