« Tagasi

Põltsamaa raamatukogul on tulemas üritusterohke aeg

Ülle Lätte Vali Uudised(2008), 22. oktoober, nr. 80, lk. 2.

 

Peatselt on tulemas vabariiklikud raamatukogupäevad, mis kestavad 20.-30. oktoobrini. Esimene päev on nagu tavaliselt, ettelugemise päev. Jõgevamaa keskraamatukogu juhataja Rutt Rimmel nimetab, et tavaliselt on ettelugemispäeval raamatukogusse kutsutud lapsed, kuid miks mitte korraldada ettelugemispäeva ka täiskasvanuile.

Vabariiklike raamatukogupäevade avaüritus toimub igal aastal erinevas maakonnas, tänavu on toimumiskohaks Rannu, mis asub Tartu maakonnas. Loomulikult viiakse avaüritusel vanade traditsioonide kohaselt läbi raamatukogutöötajate kirjanduse tundmise võistlus.

"Loomulikult saadame ka meie oma kolmeliikmelise esinduse võistlema," räägib Rutt Rimmel, kes on enne raamatukogu juhatajaks saamist ise igal aastal sellesse esindusse kuulunud. Varasemast on ka teada, et Jõgevamaa Keskraamatukogu võistkond on igal aastal viktoriinis esimese kolme hulka tulnud.

Raamatukogus on alguse saanud ka üks uus ettevõtmine ja seda juba möödunud aastast ning selle juured pärinevad Põltsamaalt. See üritus on "Tuntud inimene raamatukogus".

"Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse koosolekul käisime me koos ühe maaraamatukogutöötajaga Harjumaalt selle idee välja. Möödunud aastal tulid ideega kaasa vaid mõned raamatukogud, kuid tänavu löövad kaasa juba päris paljud," räägib Rimmel. Tänavu laenutavad Põltsamaal tuntud inimesed raamatuid 23. oktoobril. Möödunud korral laenutasid raamatuid omavalitsustöötajad, nüüd aga linna asutuste ja ettevõtete juhid.

Põltasmaa raamatukogu rahval on plaanis hakata tegema salongiõhtuid koos kirjanduse ja muusikaga.

"Tahame pakkuda midagi inimeste hingele. Õhtud saavad olema vaba sissepääsuga. Esimene neist on plaanis neljapäeval ja külaliseks on meil kirjanik Henn Kaarel Hellat," räägib Rutt Rimmel, kelle sooviks on salongiõhtud traditsiooniks teha.