« Tagasi

Kultuuriminister külastas Põltsamaad ja osales abiturientide päevad

Ülle Lätte  Vali Uudised(2008), 28. märts, nr. 24, lk. 5.

 


Esmaspäeval viibis Jõgevamaal korralisel visiidi! kultuuriminister Laine Jänes. Viibides Põltsamaal, külastas ta ka sel päeval kultuurikeskuses toimunud maavanema tänuhommikut maakonna abiturientidele. Abiturientide päeva korraldajaks oli maavalitsuse sotsiaalosakond eesotsas selle juhataja Aime Meltsasega.

Kultuuriminister Laine Jänes ütles, et Jõgeva maakond oli käesoleval aastal esimene maakond, mida ta külastas. Samas lisas ta, et teisest küljest on tema kultuuriministriks olemise ajal Jõgevamaa just see koht, mis paneb ilusa punkti tema visiitidele, kuna varasemast on kõik teised maakonnad juba läbi käidud.

"Ringkäikudel saan ma kokku paljude erinevate inimestega ning kohtun omavalitsuste juhtidega. Ma külastan neid kohti, mis täna on kultuuriministeeriumi poolt rahastatavad ja saan kuulda ka nende tulevikuplaane. Käin seega läbi kõik kultuuri- ja spordiobjektid - raamatukogud, kultuurihooned, staadionid," rääkis Jänes. Esimene piirkond, mida minister esmaspäeval Jõgevamaal külastas, oli Adavere. Minister nentis et ei oska veel hinnanguid anda ega muljeid vahendada, kuna enamik objekte oli sel ajal veel läbi käimata. Kultuurikeskuses abiturientide tänuhommikul esines minister kõnega. Sealt edasi ruttas ta Felixhalli ja raamatukokku. Põltsamaalt sõitis Jänes edasi Puurmaniga tutvuma.

"Täna seisab mul ees veel üks põnevust ia elevust pakkuv asi. Jõgeva Gümnaasiumis on täna kooritund, kus ma juhatan koori ja räägin õpilastele Ernesaksast, kuivõrd tänavune aasta on kuulutatud Ernesaksa aastaks," rääkis kultuuriminister esmaspäeval. "Tegelikult on õpetajaamet minu elukutse, sest olen õppinud muusikaõpetajaks."

Laine Jänes kiitis Põltsamaa Kultuurikeskuses parasjagu käimas olnud abiturientide vastuvõttu ja foorumit, kuhu ta oma ringkäiku sooritades sattus.

"Kui noored endi väljaöeldud mõtteid kõrvalt kuulevad ja iseendi poolt koostatud klippe kõrvalt vaatavad, siis tekib neil kindlasti ka senisest teistsuguseid mõtteid. Nad hakkavad rohkem mõtlema endi tuleviku neale. Selge. et noored on meie tulevik. Ja meie peame täna mõtlema noorte peale. Kultuuriministeeriumi poolt mõeldud ringiraha, mille me nüüd valitsusest edasi riigikokku saime saata, on kindlasti see teema, mis annab vastused ja lahendab nii mõnedki täna siinsel foorumil üles kerkinud emotsioonid. Näiteks ütlesid noored, et kodukandis pole midagi teha. Suur osa asjadest on seotud lisaks inimestele ka rahaga. Tahaks siinset kultuurilist noortetegevust väga toetada," rääkis kultuuriminister, lisades, et kultuuriministeeriumis on noorteteema üks neljast vaalast. Ülejäänud kolme olulisema asjana nimetab ta investeeringuid, Eesti kultuuri eksporti ja kuI tu uriinsti tu tsioonide järjepidevat toetamist. Kultuuriministeeriumi all on Jänese andmeil 4500 kultuuritöötajat, teatrid, kontserdiorganisatsioonid ja selles mõttes on ministeeriumi töö väga mitmepalgeline.

"Kindlasti on väga oluline anda Eesti kultuurist teada ka välismaale," kinnitab minister veel kord. Tutvumisvisiit lõppes õhtul kella kaheksa Jõgeval.