Laste lugemuse nimel tehakse pingelist tööd

Ülle Lätte  Vali Uudisd (2007), 9. november, nr. 87, lk. 5.

Maakonna keskraamatukogus Põltsamaal kutsuti tublimad algklassiõpilastest lugejad koos oma vanematega raamatukokku tänuüritusele. Ühtekokku tuli kohale ligikaudu kuuskümmend inimest. Parimad lugejad selgitati suvise lugemisprogrammi põhjal ja neid jäi sõelale 35. Kuigi üritus toimus koolivaheajal,  olid kohale tulnud kõik kutsutud lapsed. Maakonna keskraamatukogu lasteosakonna juhataja  Nelli Orgmaa valgustas esmalt emasid ja isasid  sellest, millega lasteraamatukogus tegeletakse. 

Laenutaja Viivi Tell  luges lastele ette Astrid  Lindgreni jutukesi. Muusikat tegid Põltsamaa  Ühisgümnaasiumi õpilased Liis Lass ja Mikk  Otsus. Lõpetuseks söödi torti ja joodi morssi.  

"Meil oli tõeliselt meeldiv õhtu. Oli liigutav, et emad-isad võtsid vaevaks koos lastega kohale tulla ja tundsid huvi, mida lapsed pärast kooli raamatukogus teevad," sõnas Orgmaa.

Põltsamaa lapsed on   usinad lugejad 

Lasteosakonna juhataja nentis, et kui kogu vabariigis räägitakse laste vähesest lugemusest, siis nemad Põltsamaal selle üle küll kurta ei saa. Selle nimel tehakse raamatukogus lastega ka pidevat tööd. 

"Meid on siin osakonnas tööl kolm ja me püüame lapsi raamatuvalikul juhendada, aidata ja neid ka lugema meelitada. Me tunneme, et meid on vaja," rääkis lasteosakonna juhataja, kiites ka väga head koostööd kooliga ning lasteaiaga Mari. Viimasest tuuakse kuus kord lapsed raamatukokku, et nendega mõnel kindlal teemal tegeleda.

Ühislugemised lastele  meeldivad

Kui parimate õpilastest lugejatele toimunud üritus korraldati raamatukogupäevade raames,  siis ka üleriigiline lastele ettelugemispäev langeb  alati raamatukogupäevade  aega. Põltsamaal kutsutakse sellel päeval tavaliselt esimeste klasside lapsed raamatukokku. Seal loetakse nendele jutte ette, aga ka tutvustatakse, kuidas lugejaks saada ja kuidas raamatukogus käituda.

Tähistatakse Pipi , "ema" 100. sünniaastapäeva

Hetkel tegutsetakse  lasteraamatukogus kuulsa lastekirjaniku Astrid  Lindgreni saabuva 100. sünniaastapäeva tähe all. Lapsed joonistasid Lindgreni raamatute teemal pilte,  kirjutasid jutukesi ja valmistasid spunke. Viimaseid  on võimalik raamatukogu  näitusevitriinis kõikidel vaadata. Raamatukogu  konverentsisaalis on aga  näitus laste joonistustest teemal "Sügis metsas ja  puu otsas".

Orgmaa rääkis, et raamatukogus mõteldakse  juba ka kevadisele Nukitsa  konkursile, mil lastel tuleb  hinnata Eesti lastekirjanike raamatuid. Selleks pannakse juba praegu lastele näituseks välja raamatuid  ja suunatakse lapsi eesti  kirjanduse juurde.