Eesti Entsüklopeedia 15. köide "Maailma maad" tuleb Põltsamaale

Hardo Aasmäe  Vali Uudised (2007) 20. aprill, lk. 3.

Eesti Entsüklopeedia 15. köide "Maailma maad" tuleb Põltsamaale

"Eesti entsüklopeedia" on nagu Tallinna linn, mis ei saa iialgi valmis. Samas on linn alati elamiskõlbulik, omandades ajapikku uusi jooni. Sama käib ka "Eesti entsüklopeedia" kohta, mis kasvab. ja areneb.

Äsja ilmus EE 15. köide, mis lõpetab 1985. aastal alustatud sarja. Köide sisaldab ülevaadet kõikide maailma riikide kohta, mis on tänapäeval igaühele hädavajalik. Ainuüksi ajakirjanduslik välisuudiste tulv võib jääda inimestele arusaamatuks või osutuda lausa eksitavaks, kui puudub usaldusväärne teatmeteos sündmuste ja olude tausta mõistmiseks. EE 15. köide on selle tühiku Eesti kultuuriruumis täitnud.

Eesti on oma arengus võtnud suuna teadmistepõhisele ühiskonnale, sest ilmaeluga toimetulekuks on teadmine alati eelistatud arvamisele ja uskumisele. Seetõttu on teadmisi inimkultuuri aguaegadest peale peetud väga tähtsaks. Tänapäeval, kui piirid on eestlaste jaoks lahti ja maailm ise on muutumas "suureks külaks", aitab selline teatmeteos ümbritsevat paremini mõista.

Eesti Entsüklopeediakirjastus esitleb 15. köidet "Maailma maad" kolmapäeval, 25. aprillil kell 12-14 Jõgeva Maakonna Keskraamatukogus Põltsamaal ja kell 15.30-17 Jõgeva Linnaraamatukogus. Räägime Eesti Entsüklopeedia koostamise ja kirjastamise ajaloost ning teatmekirjanduse tulevikust. Kirjastusel on  kaasas ka suur valik raamatuid - entsüklopeediaid, teatmeteoseid, loodusraamatuid mida pakutakse esitluspäeva soodustusega.

Head maailma avastamist!