Linnapea ja maavanem teenindavad raamatukogus

Kadri Suni  Vali Uudised (2007) 24. oktoober, nr. 82, lk. 5.

Neljapäeval, 25. oktoobril laenutavad Põltsamaal raamatukogus raamatuid linnapea Jaan Aiaots ja Jõgeva maavanem Aivar Kokk.

Maavanem ja linnapea teenindavad lugejaid üle-eestiliste raamatukogupäevade raames. 25. oktoobril on sündimas uus raamatukogupäevade traditsioon "Tuntud inimesed raamatukogus".

Sel päeval asuvad raamatukogude laenutuslettide taha üle Eesti lugejaid teenindama inimesed, kes on seatud kohalikku elu juhtima - maavanemad, linnapead, vallavanemad, omavalitsuste esindajad, piirkonna elu edendajad.

"Paludes neid istuda meie asemele laenutusleti taha näitame neile meie töö köögipoolt ning anname neile võimaluse sel päeval suhelda lugejaga nii nagu meie seda aastaringselt teeme," ütles Rutt Rimmel, üks ürituse idee algatajatest, Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu direktor

ja Eesti Raarnatukoguhoidjate Ühingu juhatuse liige. "Las lugeja kuulab sel päeval omakandi prominendi lugemissoovitusi, -eelistusi, -elamusi, Ehk saab lugeja oma mõtte edasi anda inimesele, kelle jutule ta muidu ei söandaks minna," lisas Rimmel.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu eestvedamisel toimuvad raamatukogupäevad 20.-30. oktoobrini, et juhtida tähelepanu raamatukogude tegemistele, tutvustada hoidlate väärtusi ja raamatukogude võimalusi e-ajastul ning kutsuda enam lugejaid raamatukogu teenuseid kasutama.

Lisaks Aiaotsale ja Kokale proovivad neljapäeval Põltsamaal raamatukogu laenutaja tööd linna volikogu esimees Toivo Kroon, linnavalitsuse kultuurinõunik Kadri Suni, majandusnõunik Maimu Kelder ning raamatukogu lasteosakonnas lasteaia Mari juhataja Maarit Juhkam.

Neljapäeval on ühtlasi raamatukogus viivisevaba päev ning uued lugejad saavad sel päeval tasuta raamatukogukaardi.