Raja raamatukogu saab uued ruumid

Jaan Lukas Vooremaa(2007), 10. november, nr. 129, lk. 3.

 
Detsembris kolib uutesse ruumidesse Kasepää vallas asuv Raja raamatukogu, mis teenindab piirkonnas elavaid venekeelset kirjandust vajavaid lugejaid.

Raja raamatukogu jaoks renoveeritakse uued ruumid Raja kultuurimaja esimesel korrusel, kus avatakse ka avalik internetipunkt.

"Seni on meie raamatukogu asunud hoone teisel korrusel, kuhu vanemaealistel külastajatel aga on võrdlemisi raske ja väsitav tulla. Suurem jagu meie lugejaid ongi pensionärid," lausus Raja raamatukogu juhataja Liidia Krehova.

Ta märkis, et võimalust uutesse ja avaramatesse ruumidesse kolida ootas raamatukogu juba möödunud aastal. "Nüüd täitub see unistus peagi ja meil on mõistagi väga hea meel," tunnistas juhataja.

"Raja raamatukogu remontimiseks eraldas kohalik omavalitsus 200 000 krooni ning samapalju toetust saime ka riigilt," ütles Kasepää vallavanem Jüri Vooder ja tõdes, et tulevikus vajaks uuendamist kogu Raja kultuurimaja.

Kasepää vallas asub ka raamatukogu, mille lugejateks peamiselt need vallaelanikud, kes eestikeelse kirjanduse vastu huvi tunnevad.