Meie raamatukoguhoidjad tõestasid laia silmaringi

Ülle Lätte  Vali Uudised (2007) 7. november, nr. 86, lk. 5.

Raamatukogupäevade raames toimunud traditsioonilises kirjanduse tundmise viktoriinis tuli Jõgeva maakonna võistkond tänavu teiseks. Viktoriin viiakse alati läbi raamatukogupäevade avaüritusel, sel aastal toimus see avaüritus Keilas.

Tänavu oli osalejate sõnul ühtekokku võistlemas 12 võistkonda. Möödunud aastal osalesid võistlustel ka kooliraamatukogud, siis oli võistlejaid rohkem. Jõgevamaa võistkonnas osalesid

viktoriinis Ene Sööt Jõgeva Linnaraamatukogust, Ene Karu Jõgeva Maakonna Keskraamatukogust ja Tiina Kull Adavere Raamatukogust.

"Ene Karu on meil staažikas võistleja," nimetab maakonna keskraamatukogu peaspetsialist Sirje Undusk. Keskraamatukogu komplekteerimisosakonna raamatukoguhoidja Ene Karu sõnab, et tal on tulnud niisama palju aastaid viktoriinis osaleda kui palju ta keskraamatukogus tööl on olnud. Tänavu sai Enel asutuses töötatud 10 aastat. Nendest üheksal on ta viktoriinis võistelnud. Ainult ühel, 2005. aastal,jäi ta kõrvale. Undusk selgitab, et kuna Jõgevamaa võistkond oli 2004. aastal võitjaks tulnud ja tema kord oli 2005. aasta viktoriiniks küsimused koostada, astusid nad ise võistlejate hulgast välja.

Ehkki Jõgevamaa võistkond on viktoriinis pidevalt häid kohti võitnud, nimetab Sirje Undusk tagaplaanile jääda tahtva tooniga, et eks võit olene küsimustest ja sellest, kui palju uut kirjandust viimase paari aasta jooksul on ilmunud. Küsimustik koostatakse nimelt viimasel kahel aastal ilmunud kirjandust aluseks võttes. Kirjanduse läbisirvimisest üksinda ei piisa. Viktoriinivõit eeldab võistleja laia silmaringi.

"Küsimuste koostajad võtavad tihti aluseks liiga uusi raamatuid, mida raamatukogus pole veel nähtudki. Ka see võib takistuseks tulla," viitab Sirje Undusk

"Uusi raamatuid ilmub viimasel ajal väga suurel hulgal. Kõiki läbi lugeda ei jõua, sirvida aga küll. Seda viimast tuleb nagunii teha, sest see on meie töö," nimetab Ene Karu.

Teine koht tõi raamatukogutöötajatele auhinnaks Lennart Mere raamatu "Poliitiline testament", Apollo kinkekaardi ja meenena mängukaru. Sirje Undusk arvab, et elevust tekitab mälumäng nagunii ja saab üksteise pealt ka natuke mõõtu võtta.

Parim maaraamatukoguhoidja oli tänavu Jõgevamaalt. Selleks on Pala Raamatukogust Anu Saul.

I. koha pälvis Tartu Linnaraamatukogu võistkond, kuhu kuulusid Tiina Tarik, Tiina Sulg ja Ädu Neemre.

III koha sai Pärnumaa võistkond koosseisus Piia Salundi Sauga raamatukogust, Juta Kasvandik Häädemeeste raamatukogust ja Aita Puust Tori raamatukogust.