Raamatukogul uued ruumid

Vooremaa (2007), 6. märts, nr. 26, Pala Teataja, lk. 2.

 

Jaanuaris peetud soolaleivapeol rõõmustas Pala raamatukogujuhataja Anu Saul iseäranis selle üle, et esimest korda asub Pala raamatukogu spetsiaalselt selle asutuse jaoks kohandatud ruumides. Uute ruumide avamisrõõmust kultuurimaja teisel korrusel tulid osa saama enamik neist, tänu kellele said raamatusõbrad paremad tingimused rikkaliku kirjandusvaramu avastamiseks ja nautimiseks.

Ehitus- ja rekonstrueerimistöid teinud firma Remeser pidi endise muusikakooli ruumide vaheseinu maha lõhkuma, et tänane pooleteistsajal ruutmeetril paiknev raamatukogu nii külastajatele kui töötajatele ilus ja mugav oleks.

Raamatukogu enam kui 10 000 raamatut sisaldav fond täieneb pidevalt. Samuti on edaspidi võimalik siin korraldada mitmesuguseid kultuuriüritusija huvitavaid näitusi.

Anu Saul meenutas, et esimesed kirjalikud andmed raamatukogust Palal pärinevad aastast 1884, kaks aastat hiljem kirjutas ajaleht "Sakala" juba kuuest raamatukogust Kodavere piirkonnas. "Ametlikuks Pala raamatukogu asutamisaastaks loetakse aga 1907. aastat - seega saame tänavu pidada väärikat juubelit. Ning mis oleks olnud veel parem kingitus kui päris oma uued ruumid," rääkis Saul. Ta lisas, et sajandi jooksul on raamatukogul olnud olude sunnil mitmeid kodusid, näiteks aastail 1980-1999 tuli kolida koguni kolmel korral. 
Raamatukogu mööbli valmistas Tartu firma Sele Grupp, sisekujundustöid aitas teha kunstiõpetaja Reet Kuusik.

Pala raamatukogu on avatud esmaspäeval, kolmapäeval ja neljapäeval kell 10-18, lõuna on kell 13-14; teisipäeviti ja reedeti on raamatukogu lahti kell 8-15 ning lõunavaheaeg on kell 12-12.45.